A Forma-1 korábbi ura, Bernie Ecclestone elárulta, ha rajta múlna újra lenne tankolás a Forma-1-ben. A brit üzletember szerint a tankolásnak és a kerékcseréknek köszönhetően úra a stratégia kerülne előtérbe a királykategóriában. Az ESPN kérdezte meg Mr. E-t, hogy mit tenne azért, hogy újra érdekesebbé váljon a királykategória. Ecclestone rögtön azzal kezdett, hogy kiírná a „Csapatok Bajnokságát is”, ami az újonnan csatlakozóknak is érdekes lehetne.
Amikor arra terelődött a szó, hogy mit tenne azért, hogy a kisebb csapatok is kihívói lehessenek a Mercedesnek vagy a Ferrarinak, arra pedig bedobta a klasszikust, visszahozná a tankolást:
„Először is, ha akarsz, miért is ne tankolhatnál újra. Van egy szett gumid, de ha akarsz állhass meg üzemanyagot is vételezni, meg lecserélni a gumikat. Aztán lehet, hogy az autók súlyán is változtatni kellene. Ha úgy gondoljuk, hogy az autók nem elég gyorsak, biztosak lehetünk benne, hogy az elkészített autók túl nehezek. Súlycsökkentéssel pedig akár 2 másodperccel is gyorsabbak lehetnek. A tankolással és a kerékcserékké más lehetőségeid is lesznek. Persze csak akkor, ha te is akarod. Amint te dönthess el. És még egy ötlet: a csapatok indíthassanak csak egy autót is, ha az nekik jobb.”
Rengeteg ötlettel előállt hirtelen Ecclestone, és szerinte egy harmadik bajnokság megnyitása a csapatoknak is csak fokozná az élményt, és új csapatoknak is vonzóvá tehetné a forma-1-et
„Tudom, hogy a Volkswagen az Audin keresztül négy éve közel állt már ahhoz, hogy csatlakozzon, mivel majdnem szerződtem velük. Ekkor azonban beütött a dízelbotrány Amerikában. Biztosak benne, hogy a mérnökeik kellően tehetségesek ahhoz, hogy megtervezzenek egy autót és egy motort, amivel két év alatt versenyképessé válhatnának. A konstruktőrök világbajnokságában ha nyersz akkor kiállhatsz, és mondhatod, hogy te vag a világbajnok. A csapat emberei meg mondhatnák azt, hogy miénk a csapatok világbajnoksága. Akár külön támogatója is lehetne a bajnokságoknak. Ugyanakkor bárki mondhatná a nézőtérről, hogy ez nem igazságos, mert ez a csapat 350 millió dollárból gazdálkodott egy évben, egy másik pedig csak 70 millió dollárból. Mindeközben amit látni akar, az a jó verseny. És ez a lényeg. Az az ötletem, hogy valahogy balanszot kell képezni a két különböző autóval, és az a csapat, amelyik csak 70 milliónyit költ, annak is legyen esélye dobogós helyezésre.