Zak Brown, a McLaren vezérigazgatója elmondta, miért tartották meg a papaya színt a különleges festés mellett.
A brit istálló hazai versenye következik, így egyedi festéssel akartak adózni az eseménynek. A kampány mellé beállt a Google is, így a népszerű böngésző, (Google Chrome) és a 2006-2014-ig tartó ikonikus színvilág szójátéka adta a csapásvonalat a csapatnak.
A szurkolók izgatottan várták a krómba öltözött MCL60-at, ám az autó jórészt megtartotta a papaya színt. Ha teljesen át is akart volna alakulni a McLaren, nem tehette volna, hiszen a szabályok nem engedik A regulák ugyanis kimondják, hogy a teljes „átszabás” csak egyszer engedélyezett egy szezonon belül. Ezt már el is lőtte a csapat Monacóban és Spanyolországban, hiszen a Triple Crown elnevezésű fényezésüket viselték, ami lecserélte az alapszínvilágot.
Brown ugyanakkor kihangsúlyozta, ők nem is akartak annyira megszabadulni az a papayától.
„Meg akarjuk őrizni a papaya identitásunkat. Nagyon fontos számunkra, hogy emlékezzünk a múltra, de szeretnénk a jövőbe is tekinteni. Ugyan a festést lehet változtatni sokszor, ám az alapszíneket nem. Így amit Monacóban csináltunk, azt csak néhányszor szabad. Ám a szabályokat félretéve fontos volt számunkra, hogy kiépítsük az asszociációnkat a papaya színnel, úgy, mint a Ferrari a vörössel, vagy épp a Mercedes a színkombinációval. A rajongóinktól rengeteg olyan visszajelzést kaptunk, hogy szeretik a papaya színt, ezért választottuk ezt a kombinációt.”
We're bringing CHROME BACK. 😍
With @GoogleChrome, the MCL60 will sport the iconic Chrome livery at the #BritishGP. ✨#ChromeIsBack pic.twitter.com/xLKRxknYXr
— McLaren (@McLarenF1) July 3, 2023