A Forma-1 sportigazgatója, Ross Brawn úgy véli, hogy a topcsapatok költségvetései tarthatatlanná váltak, ugyanakkor a kiadások változatlanok
„Ha megnézzük a jelenleg domináns csapatot, a Mercedest, nekik vannak a legkomolyabb erőforrásaik a Forma-1-ben.” – mondta Brawn. „Körülbelül fél milliárd dollárt költenek évente a Forma-1-es programjukra ahhoz, hogy ilyen eredményeik legyenek és ez fantasztikus teljesítmény. A probléma az, hogy négy másodperccel gyorsabbak, mint a mezőny végén lévő srácok, és ez nem tesz jót a sportnak. Ez nem fenntartható. Az történik, hogy ha nyernek, növekszik a büdzséjük. Ha dominánsak, akkor még többet költenek, hogy azok is maradjanak. Ha a dominancia elmúlik, a költségvetésük is értelmét veszti, mert nem nyernek, hiába költöttek rengeteg pénzt.”
Brawn szerint a nagyobb csapatok a sport menedzsmentjétől várják, hogy segítsenek nekik kikeveredni a költekezési spirálból, amibe belekerültek.
„Ezek a csapatok azzal fordultak hozzánk, hogy ‘Légyszíves mentsetek meg minket önmagunktól, mert a sikerek egy hurokba sodort minket. Szabályozó testületet szeretnénk. Azt akarjuk, hogy kontrollálva legyen, hogy mit tehetünk és mit nem, hogy az üzlet fenntartható legyen. Hogy alacsonyabbak legyenek a költségvetések, még ha nem is nyerünk.'”
„Szóval a Mercedes, ha ennél a példánál maradunk, mindig nyerni akar, és a top 3-ban akarnak lenni és felkészültek arra, hogy elfogadják azt, ha kevésbé versenyképesek, ha az jobb fenntarthatóságot eredményez. Szóval most a magas költségvetések spiráljában vannak, dominálnak azért, hogy igazolják a költségeiket, és kiutat keresnek. Nem a Forma-1-ből kiutat, hanem a helyzetből, amibe belekerültek.”
Brawn szerint az egyetlen megoldás a költségek csökkentésére, ha költségvetési korlátot vezetnek be.
„Együttműködünk az összes csapattal, hogy kialakítsuk a költségvetési korlátot, és szerintem ez az előrelépés módja.” – véli Brawn. „Meg kell határoznunk, hogy mi áll a költések mögött. Meg kell határoznunk a kontroll rendszert, ami kordában tartja a kiadásokat és fenntarthatóbbá teszi a Forma-1-et.”
„A másik fontos dolog, hogy ez mindenkit versenyképesebbé tesz, mivel jelenleg az élen álló srácok jelenleg annyit költenek, amennyit akarnak, míg akik csak kevesebbet tudnak költeni, azok sokkal hátrébb vannak a rajtrácson.”