Egy futammal hamarabb vetheti be erőforrásának továbbfejlesztett változatát a Ferrari, amely minél előbb ellépne a megbízhatósági problémákkal küzdő Red Bulltól.
Mattia Binotto szavai alapján Imolára nem várhatóak komoly fejlesztések, a Motorsport.com olasz kiadásának információi szerint azonban új padlólemezt így is kilóbálhat a Ferrari az Emilia Romagna Nagydíjon. Az új elem célja a vörös autókat is nagy mértékben érintő pattogás jelenségének visszaszorítása lesz. A delfinezés mondjuk eddig nem lassította komolyabban az F1-75-öst (Charles Leclerc szerint Ausztráliában például pattogás nélkül sem lett volna gyorsabb), a gyors kanyarokkal tűzdelt imolai aszfaltcsíkon viszont akár hátrányt is jelenthet.
Hogy teljesítmény szempontjából mennyit hoz majd a konyhára az új elem, azt természetesen még nem tudni, de ha beválik, a Ferrari tovább szilárdíthatja a helyét a mezőny elején. Hát még akkor, ha az első idei hazai futamát követő Miami Nagydíjra készülő fejlesztések is elérik a kívánt hatást. Franco Nugnes, a Motorsport olasz kiadásának hasábjain ugyanis arról ír, hogy az Egyesült Államokba új hibrid rendszerrel érkeznek a maranellóiak.
Noha a V6-os fejlesztését már befagyasztották, az MGU-K, az akkumulátor és a vezérlőegység módosítását az FIA szeptemberig még engedélyezi. Nugnes szerint a Ferrari Barcelonában tervezte bevetni a továbbfejlesztett hibrid rendszert, de úgy érzik, hogy az már Miami-ban készen áll a bemutatkozásra, és nemcsak Leclerc-nek és Sainznak, hanem az Alfa Romeo és a Haas pilótáinak is teljesítményjavulást jelent.
A Ferrari ezzel hasonló utat jár, mint tavaly, amikor a szezon hajrájában bevetette az idei évre fejlesztett ERS-t, miközben az új V6-os természetesen csak az idei autóhoz érkezett. A hibrid rendszer debütálása eredetileg egyébként azért volt a Spanyol Nagydíjra kitűzve, mert itt áll majd szolgálatba a második V6-os egység a két autóban, de a szimulációk során kapott kedvező adatok a miami bevezetést is lehetővé tehetik.
Erősebb és rugalmasabb lehet a motor
Nugnes szerint az új hibrid rendszer nemcsak a Ferrari pilótáinak rendelkezésére álló motorerőt fogja növelni, hanem a megbízhatóság növelésével az ERS-sel alkalmazható stratégiák tárháza is nagyobb lesz.
És hogy miért nem fejlesztenek szeptemberig? Egyszerűen azért, mert úgy érzik, hogy a Red Bull ellen zajló csatában ennél jóval hamarabb szeretnének profitálni az új rendszer által biztosított előnyökből, és lehetőleg minél nagyobb csapást mérni az energiaitalos alakulatra addig, amíg az megbízhatósági problémákkal küzd.
Nugnes szerint a minél nagyobb pontelőny megszerzése azért is lenne kulcsfontosságú a maranellóiaknak, mert ezzel motorfronton is megnyugtatóbbá válna a helyzetük, és nagy veszteség nélkül használhatnának fel a szezon hajrájában egy negyedik V6-ost a megbízhatósági problémák elkerülésének érdekében.