Hogy mi vár ránk idén? 22 Forma-1-es futam, melyek végén esély lesz arra, hogy Lewis Hamilton beállítsa Michael Schumacher 7 világbajnoki címes rekordját, ám az is meglehet, hogy a Mercedes dominanciája véget ér. 2020 tehát érdekes szezon lehet, és most vessünk egy pillantást, milyen régóta fennálló rekordok adódhatnak át a múltnak Hamilton egyenlítésén kívül.
1. Futamgyőzelmek
E téren is Hamilton és Schumacher a két főszereplő. A német legenda 91 futamsikerrel áll az örökranglista élén, a brit héttel követi őt. Ha azt nézzük, hogy 2013-as Mercedeses átigazolása óta Hamilton szezononként átlagosan 9 versenyen győzedelmeskedik, bátran kijelenthetjük, ez a csúcs látótávolságon belül van a Mercedes pilóta számára. Érdekesség, hogy Schumachernek 248 futam kellett ehhez a számhoz, míg Hamilton már most túl van 250-en.
2. Zsinórban megnyert konstruktőri bajnoki címek
A Mercedes 2014 óta folyamatosan megnyerte mind az egyéni, mind a konstruktőri világbajnoki címet, most tehát hatnál járnak. Ezt a számot a Ferrari is elérte 2004 végén, mármint a csapatvilágbajnoki címek terén. Ott az egyéninél más a helyzet, mert „csak” zsinórban öt lett meg nekik, 1999-ben még Häkkinen ünnepelhetett. Visszatérve a Mercedesre, ha tovább tudnak haladni, és 2020-ban is megnyerik a konstruktőri bajnokságot, egyeduralkodókká válnak ebben a tekintetben.
3. Legfiatalabb világbajnok
A Red Bull és a Ferrari kettőse évek óta azon igyekszik, hogy legyűrje a Mercedest. Lehet-e ez az áttörés éve? Ha igen, akkor Charles Leclerc és Max Verstappen kettőse közül könnyen lehet, hogy valamelyikőjük odaér év végén, ezzel pedig új legfiatalabb világbajnokot avatnánk. A rekordot jelenleg Sebastian Vettel tartja, aki 2010-ben 23 évesen és 134 naposan ért fel a csúcsra.
4. Legtöbb pontszerző futam
Ezt a rekordot is Michael Schumacher tartja, viszont most ketten (Lewis Hamilton, Kimi Räikkönen) loholnak a nyakában, mindketten nyolccal vannak lemaradva Schumi 221-étől. Továbbá Hamilton egy másik, már általa tartott csúcs megdöntéséhez is közel áll. A legtöbb egymást követő pontszerzés rekordjáról van szó egész pontosan, és a brit a 2016-os Japán és a 2018-as Francia Nagydíj között 33 versenyen ért célba pontot érő helyen. Most is épp 33 verseny óta tart egy ilyen sorozata, tehát ha Ausztráliában az első 10 között végez, átírja saját rekordját.
5. Futamrajtok
Rubens Barrichello indult el a legtöbb Forma-1-es versenyen, szám szerint 322-n. Ezt Kimi Räikkönen fogja szinte biztosan túlszárnyalni, ha minden jól megy, az Osztrák Nagydíjon teszi majd ezt meg.
6. Pole pozíciók ugyanazon a versenyen
Ha az idény első versenyén, Ausztráliában Hamilton bezsebelné a pole pozíciót, egyeduralkodóvá válna az Albert Parkban. Ez lenne a 9. rajtelsősége, a legtöbb jelenleg (értelemszerűen) neki, Ayrton Sennának és Michael Schumachernek van innen, szám szerint 8-cal állnak. Mindazonáltal a hatszoros világbajnok 8 poleból csak kettőt tudott győzelemre váltani.
7. Futamgyőzelem minden kört vezetve
Itt Ayrton Senna áll az élen 19 győzelemmel, Hamilton pedig már vele egy szinten van, tavaly elég sok ilyen sikert zsebelt be (Kína, Spanyolország, Monaco, Franciaország, Abu Dhabi).
8. Dobogók
A főszereplő itt is a jól ismert Schumacher-Hamilton páros. A németnek 155 dobogó adatott meg, Hamilton 151-nél jár. Mondani sem kell, csak idő kérdése, mikor áll az élre az örökranglistán a címvédő.