Az FIA elnöke egy Instragram-bejegyzésben azt írta, „fontolóra veszi” az F1-es közvéleményt felháborító, a versenyzők káromkodásával kapcsolatos rendszer módosítását, de a pilóták érdekvédelmi szervezetében kiemelt tisztséget ellátó George Russell szerint bizonyíték kell, nem ígéret.
Mohammed Ben Sulayem a héten belebegtette, hogy a Nemzetközi Sportkódex B függelékét felülvizsgálhatják és átalakíthatják, miután meghallgatta a visszajelzéseket az FIA felügyelete alá tartozó hét világbajnokság, köztük az F1 részéről. Ebbe a részbe kerültek bele a negatív visszhangot kiváltó retorziók a káromkodásról, aminek értelmében elvileg egy hónapra eltilthatnák a versenyzéstől és pontlevonással sújthatnák azt, aki például három alkalommal káromkodik az FIA hivatalos sajtótájékoztatóin, és mellé kapna még egy 120 ezer dolláros büntetési csekket is.
A látszólag céltalan intézkedés előzménye tavaly őszre datálódik: az elnök a gyermekek védelmére és a jó megítélésre hivatkozva a fejébe vette, hogy száműzné a csúnya beszédet az autóversenyzésből, legalábbis a bárki által hallható részéből, noha mindenki tudja, hogy a pillanat hevében bárki megfeledkezhet magáról és vállalható szidalmakat küld az éterbe, és különben is, ezzel még jobban robottá tennék a versenyzőket. Max Verstappenre rögtön le is csaptak és „közmunkára” ítélték, miután egyáltalán nem sértő szándékkal kimondott néhány csúnya szót.
Ben Sulayem azt írta, „fontolóra veszi” a szabályozás említett részének módosítását, egyúttal kijelentette, hogy a B függelék „központi elem abban, hogy a sportágat a teljes sportközösségünk megközelíthesse.” Ugyanakkor állítása szerint „mindig hitt az előírások folyamatos javításában, és az FIA tevékenységének ez a központi eleme.”
Korábbi Mercedes-alkalmazott visszahívásával folytatja jóhír-kampányát az FIA
„A koncepció tetszik, de cselekvést akarunk látni ahelyett, hogy valaki kijelentést tesz arról, hogy fontolóra vesz dolgokat. Mindannyian fontolóra veszünk sok mindent. Változásokat akarunk, amik megvalósulnak, aztán ha ez megtörténik, kommentáljuk. Amíg csak fontolóra vesznek dolgokat, a szavak semmit sem jelentenek a változtatás előtt” – fogalmazott.
„Nem beszéltünk közösen [az FIA képviselőivel] a nyílt levél közzététele óta. Hogy ez-e reakció rá, abban nem vagyok biztos. Jó lenne a változás, és ha legalább meghallgatnák a versenyzőket. A sportág érdeke, hogy a józan ész működne bizonyos szituációkban.”