Az F1 következő korszakának motorgyártói közül több állítólag azt preferálja, hogy az erőforrások teljesítményében egy darabig kisebb szerep jusson az elektromos meghajtásnak.
Az FIA találkozóra hívta a Forma–1-ben 2026-tól szereplő motorgyártókat, hogy megvitassa velük a V10-es motorok esetleges visszatérését, erre most pénteken, a Bahreini Nagydíj nyitónapján kerül sor. Az érintett gyártók a Mercedes, a Ferrari, a Honda, az Audi és a Red Bull Powertrains, és ahogy oly sok mindenben, itt sincs teljes egyetértés néhány előírás meghatározásában.
A következő évtől életbe lépő feltételeket ugyan már rögzítették, de az utóbbi hetekben többször felmerült, hogy az FIA fontolóra veszi az irányváltást, és a közönség kedvében járva hamarosan, néhány éven belül visszahozhatja a V10-es szívómotorokat. Ezt az elképzelést a hírek szerint a Ferrari és a Red Bull támogatja.
Ez a téma kapja a legtöbb figyelmet, de az Auto Motor und Sport beszámolója szerint a gyártók egy része mást is megpróbál elérni: az erőforrások teljesítményét a 55%-ban a belsőégésű motor, 45%-ban a hibrid (immár a turbóhoz köthető MGU-H nélküli) rendszer fogja adni, és ezt szeretnék néhányan 70-30%-ra, vagy 80-20%-ra módosítani, vagyis csökkenteni a hibrid rendszer szerepét az új korszak elején.
Ez a tábor a német szaklap feltételezése szerint azért nyomul az arányok módosításáért, mert lemaradásban van a hibrid rendszer fejlesztésével. Az érvük a biztonsági szempontok kiemelése lenne, ugyanis attól tartanak, előfordulhat, hogy a 45%-os arány megtartásával túl nagy tempókülönbségű autók lennének egyszerre a pályán attól függően, hogy milyen a hibrid rendszerük töltöttsége, és ez balesetveszélyes helyzeteket teremtene. Az Auto Motor und Sport szerint a teljesítménykülönbség nagyságrendjét úgy érzékeltette, hogy egyszerre körözhet 550 és 1000 lóerős autó is. A változáshoz viszont az öt gyártóból négynek rá kell bólintania, és kevésbé valószínű, hogy ez összejön.
A jövőre debütáló F1-es motorszabályok elvileg 2030-ig bezárólag lesznek érvényben, a következő nagy átalakítás utána várható.