Tovább folytatódik Michael Schumacher két 1994-es csapattársának szócsatája: Johnny Herbert szerint amikor leveti F1-es sportfelügyelői ruháját, joga van állást foglalni a pályán látottakról, mint ahogy Jos Verstappen is előszeretettel szól be akár neki, akár a Red Bull vezetőségének.
A mexikóvárosi futamon Max Verstappenre kiosztott büntetések, valamint az azt követő elemzői vélemények után a holland pilóta és apja hadjáratot indítottak a kritikus, elsősorban brit sajtó, valamint szerintük elfogult néhány sportfelügyelő ellen, s ennek egy epizódja volt az is, amikor a Red Bull pilótája Interlagosban azzal magyarázta az őt szerinte jogtalanul érő támadásokat, hogy nem megfelelő útlevéllel rendelkezik.
Johnny Herbert Mexikó után Brazíliában is a sportfelügyelői szerepkörben ténykedett, a bajnokság szempontjából fontos Verstappen-győzelemmel véget ért interlagosi futam után pedig ismét reagált az ő, és általában véve a brit média elfogultságát firtató vádakra – elmondása szerint ugyanis a futamot követő hétfőn vagy kedden ezt már nyugodtan megteheti.
Kiállt Verstappen mellett a korábbi F1-es, akinek hasonló a stílusa, és szintén nincs jó útlevele
„Versenyhétvégén a sportfelügyelő Johnny Herbert vagyok, az összes többi időben pedig a szakértő Johnny Herbert, aki kimondja a gondolatait. Amikor felügyelő vagyok, nem fejtem ki a véleményem. Véleménye mindenkinek van – miért ne mondhatnám el a sajátomat, amikor nem a versenypályán tartózkodok? 50 éve a versenyzés világában élek, így ha nem értek egyet valamivel, amit látok, azt kimondom. Nem csak Maxszel kapcsolatban. Bárkit kritizálok, ha úgy érzem, hogy az indokolt” – idézi Herbertet az Autosport.
Herbert és Jos Verstappen szembenállása azért is érdekes, mert a két korábbi F1-es pilóta karrierje kereszteződött is 1994-ben, amely évben mindketten voltak a Benetton pilótái az első bajnoki címét szerző Michael Schumacher oldalán. Az év utolsó két futamára az újonc Verstappent lecserélték a tapasztaltabb Herbertre a konstruktőri cím megszerzésének reményében, s bár ez nem sikerült, a brit 1995-re is az autóban maradt.
A korábban évekig a Sky Sports tévécsatorna F1-es közvetítésében is dolgozó Herbert szerint egykori versenyzőtársának kifakadása azért is nehezen érthető, mert Jos szintén nem tartja magában a kritikákat, még akkor sem, amikor saját fiának csapatáról, a Red Bullról van szó, akiket idén többször is nyilvánosan ócsárolt a vezetőségi belharc és az erősorrendben való visszaesés miatt.
„Megértem Jos nézőpontját, hiszen a fiáról van szó. De hogy elfogult lennék? Természetesen nem. Nem én voltam az egyetlen, aki úgy érezte, hogy Max túlment egy határon Mexikóban. Lando Norris és Zak Brown is így voltak ezzel.”
„És Jos is mindig nagyon szókimondó, amikor a Red Bullnál zajló történésekről beszél. Tényleg ez lenne a feladata? A kettőnk esete nagyon hasonló. Ha valaki meg akarja osztani a véleményét, akkor tegye meg nyugodtan” – fogalmazott Herbert.
„Most hol van a brit sajtó?” – Verstappen a vb-cím kapujában visszaült a magas lóra