Mint oly sok korábbi F1-es pilóta, Ralf Schumacher is átélte, milyen átesni azon, amikor megkopnak egy autóversenyző képességei, ezért a visszavonulást tanácsolja Lewis Hamiltonnak.
A Ferrari versenyzője a Hungaroringen mutatott csalódást keltő teljesítményével tartotta meg/erősítette fel ezt a témát. Hamilton az év elején jelezte, hogy várhatóan legalább egy fél szezon szükséges, mire megszokja új csapatának autóját, azonban ennyi idő már eltelt, és nem látni a fejlődés jeleit nála. Emiatt korábban már ő is pesszimistává vált és úgy gondolta, nem is lesz áttörés idén.
„Nem érzett rá az autóra, nem tudja, hogyan kezelje. Az nyilvánvaló, hogy a vezetési stílusát nem tudja teljesen megváltoztatni” – jelentette ki a Sky Sports német csatornájának szakértőjeként Ralf Schumacher is, aki az autóversenyzői szempontból öregedéssel járó hanyatlásra is kitért.
Ő 1997-től 2007-ig volt a Forma–1 mezőnyében, mielőtt levezetésként a németek autós csúcsbajnokságában ment néhány szezont. „Ez a folyamat nagyon gyorsan zajlik, én magam is átéltem. A DTM-ben jött el az a pont, amikor azt mondtam, nincs értelme tovább folytatni ezt. Hiszem, hogy [Hamilton] képes meghozni ezt a döntést, és hogy meghozza. Keserű csalódásokat él meg, nem tudja, mit tegyen. Természetesen nem azonnal kell visszavonulnia, de bármikor eljöhet ez a pont.”
Bernie Ecclestone szintén a visszavonulást ajánlja a szerinte megfáradt Hamiltonnak, Toto Wolff viszont ki kellene tartania az új autókat hozó 2026-os szabályrendszerig.
Ralf Schumacher a Backstage Boxengasse podcast adásában hozzátette, a Mercedeshez visszatérést sem látja reális opciónak Hamilton számára, sőt, ő személy szerint máshová sem szerződtetné. „Csapatfőnökként egy fiatalt ültetnék az autómba, a jövői reménységét, akit formálhatok, nem pedig olyan pilótát, aki már túlvan a csúcson” – közölte.