A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner figyelmeztetett, hogy néhány F1-es csapat kihagyhat pár futamot a szezon vége felé a költségvetési határ miatt, de most azt állítja, hogy a nagy csapatok valóban meg is fogják szegni azt.
A Red Bull, a Ferrari és a Mercedes képviselői a Monacói Nagydíjon újságíróknak azt állították, hogy lehetetlenné vált a korlátok között maradni, ami szerintük egy vis maior helyzet. Az 5%-nál kisebb szabálysértések a pénzügyi szabályzat szerint minimálisnak számítanak, a büntetéseket még nem határozták meg. Horner, a múlt hétvégén arra figyelmeztetett, hogy a csapatoknak akár négy futamot is ki kell hagyniuk ahhoz, hogy a költségplafon alatt maradhassanak:
„Azt hiszem, hogy minden bizonnyal az összes nagy csapat átlépi idén a 140 millió dolláros felső határt. Senki sem tudhatta előre, hogy a világesemények ilyen inflációt eredményeznek. Még azt sem jósolhatjuk meg, hogy az év második felében mekkora lesz ez az infláció. Látjuk, hogy a közüzemi számlák az egekbe szöktek. Hová fog ez még fejlődni a következő hat hónapban? Szükségünk van arra, hogy a minket felügyelő FIA mielőbb lépéseket tegyen ezen ügyben.”
A kisebb csapatok azzal érveltek, hogy a gazdagabb csapatoknak inkább kevesebbet kellene költeniük a fejlesztésekre, mintsem magasabb határt követelniük. Rámutattak, hogy a felső korlátot azért hozták létre, hogy segítsen kiegyenlíteni a versenyfeltételeket.
Az Alfa Romeo csapatfőnöke, Frederic Vasseur elutasította a vis maior érvet. Azt mondta, a legjobb megoldás az lenne, ha az élcsapatok kikapcsolnák szélcsatornáikat, és nem hoznának fejlesztéseket minden versenyre.
Horner szerint nem helyes, hogy a kisebb költségvetésű csapatok „sakkban tartják” azokat, akiket ez talán nem érint. A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto is azt mondta, igen biztos abban, hogy az alakulata megszegi a felső határt:
„Nem hiszem, hogy számunkra és sok csapat számára nincs mód arra, hogy határon belül maradhassunk. Ugyanakkor elbocsátani embereket sem hiszem, hogy ez a helyes megoldás.”
Horner elmondta, hogy az elbocsátások is pénzbe kerülnek, és „csak annyi kar van a tarsolyodban, amennyit meg tudsz húzni”, hogy csökkentsd az állandó költségeket, például a szállítási és alkatrészek ára. Andrew Shovlin, a Mercedes pályamérnöki igazgatója szerint a kihívás azzal a kockázattal jár, hogy végül megoldhatatlanná válik:
„Az emberek a fejlesztési költségvetésről beszéltek, de ebből a keretből biztosítjuk a versenyen használt alkatrészeket is. Tehát ez nem egy hatalmas pénzösszeg, amit csak szélcsatornára vagy gyorsabb alkatrészekre költünk. Sokkal kevesebb tartalék alkatrész van nálunk, mint régebben. Minden hétvégén olyan helyzetbe kerülünk, amikor komoly incidensek miatt vagy nem tudunk pályára lépni, vagy tényleg össze kell raknunk egy autót.”