Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke úgy véli, ha az aeroscreen védelmi rendszer beválik az IndyCarban, akkor újragondolhatják ezt a Forma-1-ben is, ha minden jól alakul. A következő szezonban a Red Bull Advanced Technologies által tervezett koncepció bemutatkozik az IndyCarban, miután 2016-ban kifejlesztették az a Forma-1-nek, és a pályára is vitték a fejlesztést.
A Red Bull eszközét végül elvetette a FIA, és helyette lett a Halo, amit azóta is favorizál a szervezet, de az IndyCar is bejelentette már korábban, hogy 2020-tól alkalmazni fogják az aeroscreent. Az Autosportnak így nyilatkozott Horner erről:
„Érdekes lesz látni, hogy miképp működik majd az IndyCarban, és lesz benne pár megkerülhetetlen kihívás. Azt gondolom ugyanakkor, hogy ez egy kiváló terep lesz a tesztelésére. Amennyiben működik, miért is ne vezethetnénk be akár a Forma-1-ben is?”
A FIA 2016-os vizsgálatai alatt akkor arra jutottak, hogy az aeroscreent még tovább kell fejleszteni, ami felemészt némi időt. Idén májusban Horner már azt mondta, hogy az IndyCar kapcsolat lehetővé teszi azt, hogy az aeroscreenben rejlő teljes potenciált megismerhessék.
Az eddig ismert specifikáció szerint az IndyCarnak készített aeroscreen laminált polikarbonátból készül, a tetején pedig a halohoz hasonló titán kerettel, amelyet rögzítenek az autóhoz. Tükröződésmentes bevonatot, a pilótafülke hűtését, valamint a párásodás gátló megoldásokat azonban külsős cég, vagy a Dallara biztosít majd a Red Bullal történő egyeztetés után. Az IndyCar már mindenképp akart megoldást az ütközések következtében frontálisan elszabaduló alkatrészek és törmelékek miatt. Horner szerint az IndyCar szervezői fejest ugrottak az aeroscreen dologba, és nagyon bíznak a koncepciójukba:
„Miután megvalósítottuk a koncepciót, van az a fázis, amikor véglegesítjük. Ez egy természetes folyamat, és folyamatosan tovább dolgoztunk rajta, és most már hamarosan készen állunk. Reméljük, hogy be fog válni nekik.”