A Motorsport Világtanács jóváhagyta a 2021-es tervezetet, így ma késő délután lehullt a lepel arról, mi is vár két év múlva a Forma-1-re.
Austinban megrendezett sajtótájékoztatón belül Nikolas Tombazis, Ross Brawn és Chase Carey ismertette az új szabálytervezetet.
A regulák megalkotásánál a legfontosabb szempont az volt, hogy az autó könnyebben tudják követni egymást a pályán, ugyanis az elmúlt években ez volt legnagyobb probléma a versenyek során. A karosszéria tervezetek ezért egy sokkal egyszerűbb konstrukciót vetítenek előre, ahol is szimplább első és hátsó szárny lesz látható, valamint a bargeboard elemek teljesen el fogna tűnni az autókról. Az F1 becslése alapján azonban 3-3,5 másodperccel lehetnek lassabbak a konstrukciók a mostaniaknál.
A konstrukciók minimum súlya is változni fog, 743 kg-ról 768-ra emelkedik. A cockpit design változásával az említett rész is nagyobb lesz, így a magasabb versenyzők nem fognak hátrányba kerülni a jövőben. Az erőforrásokra vonatkozó szabályok többnyire nem fognak változni, míg egyes elemek költsége csökkenni fog, továbbá a motorgyártóknak minden kliensük számára ugyanolyan specifikációjú hajtásláncot kell adniuk. A sebességváltó tervezetében öt évente lesznek változtatások, így akarják megakadályozni azt, hogy nagy teljesítménykülönbség alakuljon ki a rajtrácson. A felfüggesztés is egyszerűsödni fog, míg a hidraulikus változata tiltó listára kerül.
A költségvetési sapka összege is napvilágot látott, egy évben 175 millió dollárral gazdálkodhatnak a csapatok ám az összeg nem tartalmazza, a marketing költségeket, a pilóták bérét, a nevezési díjakat és szuperlicenc megszerzésére fordított összeget, továbbá az év végi bónuszt sem.
A versenyhétvégék négy napról, háromra fognak csökkenni a csütörtöki gépátvétel, avagy a sajtótájékoztató péntekre fog átkerülni. A gépátvétel után azonban, már nem lehet új alkatrészeket felrakni az autóra.
A versenynaptár hossza is növekedni fog, akár 25 futamot is rendezhetnek egy szezon során.