Olasz lapértesülések szerint egy újabb konfliktus ütötte fel a fejét a Ferrarinál.
Mikor még Maurizio Arrivabene irányította a Scuderiát, gyakran lehetett „hallani” olyan pletykákat, mik szerint közte és Mattia Binotto között ellentét alakult ki. Akkor arról szóltak a hírek, hogy a technikai vezetőként dolgozó svájci-olasz ott is hagyhatja Maranellót a konfliktusuk miatt. A két vezető álláspontja megosztotta a csapatot. Voltak, akik Arrivabenét támogatták, és akadtak olyanok is, akik Binotto mellé álltak. 2019 januárjában azonban pontot tett az ügy végére a Ferrari, ugyanis a korábbi csapatfőnököt menesztették, míg helyére az 50 éves szakembert ültették.
2019-ben a csapat lemaradása jóval nagyobb volt, mint amire számítottak, viszont a szezon második felére feltámadt némileg az istálló. Egy darabig rajtelsőségek és győzelmek szerepeltek a Ferrari mérlegén, ami gyanakvást ébresztett a riválisokban. A Red Bull és a Mercedes viszont fényt derített arra, hogy turpisság lehet a dologban, így az FIA-hoz fordultak. A Szövetség egy technikai direktívával próbálta egyértelműbbé tenni a szabályozásokat, aminek meg is lett az eredménye. A Ferrari hirtelen visszaesett, majd megkezdődött az ujjal mutogatás.
2020-ra a vörösök a tavalyinál is gyengébb konstrukcióval álltak elő. A téli tesztek utolsó napján azonban kiderült, hogy titkos megállapodást kötöttek a Szövetséggel a vitatott motorokkal kapcsolatban.
A pandémia viszont átírta a jól megírt forgatókönyvet, így a csapatoknak a jelenlegi konstrukció alapjait kell alkalmazniuk a következő évben is. Ez viszont nem jó hír a Scuderiának, ugyanis idén nem igazán brillíroznak.
Az Autosprint szakírója szerint minderre rájön még egy belső konfliktus is, ami Binotto és Simone Resta között alakult ki. Az olasz mérnök még 2018-ban ment át a Sauberhez, ahol is technikai igazgatóként tevékenykedett. A vörösöknél a korábbi feladatait három személy vette át, ám Resta hiánya negatívan hatott az autó fejlesztésre, ezért a Ferrari 2019-ben visszahívta.
,,Azt mondják, hogy van némi feszültség Binotto és Resta között. Korábban már láthattunk egy ehhez hasonló esetet, viszont a különbség a két ügy között az, hogy akkoriban sokkal jobban mentek a dolgok.” -nyilatkozta Alberto Sabbatini az olasz Pit Talk adásában.
A szakíró szerint az ilyen konfliktusok elsimítására egy olyan kívülálló személyt kellene alkalmazni, aki mérvadó és irányadó lehet a csapat életében. Ugyanakkor ezt leszámítva sincs megelégedve Sabbatini a Ferrari menedzsmentjével, ugyanis szerinte egy fontos ziccert hagytak ki az FIA-val kötött titkos megállapodásuk során:
,,Nem értem azt, hogy a Ferrari miért nem használta a politikai befolyását vagy más egyéb ‘fegyvert” arra, hogy kezelje a helyzetet, és megteremtse annak a lehetőségét, hogy fejleszteni tudják az erőforrásukat. Todt vagy Montezemolo sosem ment volna ebbe bele. Ők használták volna a karizmájukat és a politika befolyásukat arra, hogy az elszenvedett büntetés egy részét helyrehozzák.”