Carlos Sainz és Alex Albon lett az első két F1-es pilóta, aki reagált az FIA elnökének káromkodással kapcsolatos szigorításaira és a csapatrádiók potenciális száműzésére a közvetítésből.
Az idei Williams bemutatóján nyilatkozó Carlos Sainz és Alex Albon az első két F1-es pilóta, aki megszólalt a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnökének újabb agymenéséről. Mint arról mi is beszámoltunk, Mohammed Ben Sulayem káromkodás elleni hadjárata az idén szintet lépett, és az FIA a Nemzetközi Sportkódexében büntetési tételeket vezetett be többek között arra is, ha egy pilóta sorozatosan káromkodik. Így aztán csúnya beszéddel akár pontlevonást vagy eltiltást is ki lehet harcolni az F1-ben és más, FIA-sorozatokban is, ami igencsak abszurd.
Akár be is tilthatja az F1-es csapatrádiók közvetítését az FIA elnöke
Sulayem azonban a jelek szerint itt nem állna meg, nemrég ugyanis arról beszélt, hogy az F1-es közvetítésekbe bejátszott csapatrádiókat is korlátozhatják, vagy akár teljesen be is tilthatják – nem a rádiózást, hanem annak adásban tételét –, ezzel akadályozva meg a pilóták káromkodásának eljutását a nézőkhöz. A Williamsszel negyedik idényét kezdő Alex Albon elárulta, hogy a pilóták egymás között már beszéltek arról, hogy miként reagáljanak az elnök lépéseire. „Egyértelműen voltak már egyeztetések erről, és még mindig tartanak azzal kapcsolatban, hogy miként akarunk kommunikálni erről. Érzékeny téma, de hogy helyesnek véljük-e? Természetesen nem” – idézi a BBC a thai-brit pilótát.
„Nem értek egyet azzal, ami történik a rádiózással kapcsolatban – jelentette ki már a Williamshez az idei évtől csatlakozó Carlos Sainz. – Nem lehetsz túl kemény ezekkel a dolgokkal, mert nem érted meg a nyomást és adrenalint, és ahogyan érezzük magunkat, amikor rádiózunk. És úgy érzem, az F1-nek is jó, hogy legyenek ilyen pillanatok, mert ilyenkor látják az emberek a pilóták igazi énjét.”
„Már így is nagyon korlátozva vagyunk, mint F1-es pilóták, abban, hogy mit mondhatunk a csapatunkról vagy egyes helyzetekről. Már így is rengeteg megbeszélésünk van arról, hogy miként kezeljük a médiát, és már így is megmondják nekünk, hogy mit mondjunk a rádióban. De amikor hallani ezt a szenvedélyt, azokat a szavakat, még ha olykor káromkodunk is a rádióban, számomra ennek az F1 részének kell maradnia és nem nem kellene megszabadulnunk tőle.”
Sainz elmondta, az FIA-tól egyelőre semmilyen konkrétumot nem kaptak.
A Williamst hazugsággal vádolják, a festéssel viszont csak látszólag csaltak