Ross Brawn beismerte, a több futam naptárba préselése érdekében opció lehet a pénteki nap eltörlése – azonban ezzel a lépéssel csak újabb problémákat generálnának.
Közismert tény, hogy a Liberty bővítené szeretné az F1-es versenynaptárat, leggyakrabban pedig a mágikus 25-ös számot említik mint tökéletes versenyszám. A csapatoknak azonban már a jelenlegi 20 futam is hatalmas megterhelés, a 25-versenyes naptár által támasztott logisztikai problémákat pedig akkor még figyelembe se vettük. Ez utóbbira megoldás lehetne a pénteki nap eltörlése, amellyel a csapatok egy extra napot nyernének, ám a promoterek felől minden bizonnyal heves ellenállást váltana ki ennek implementálása, mivel az ő céljuk az, hogy minél ’többet’ adjanak el az adott termékből. Ezen logika mentén idénre számos európai verseny követte az Ausztrál Nagydíj által kialakított trendet és a betétfutamok csütörtökre tolásával négynaposra húzták ki eseményeiket.
„Ami a versenyek számát illeti, a fő szempont a minőség” – kezdte Brawn. „Nincs értelme több versenyt rendezni, ha azok minősége nem ér el egy bizonyos szintet, így létfontosságú a helyszín, a pálya típusa és a versenyrendezési képességek. Természetesen minél több futamunk lesz, a csapatoknak annál komolyabb logisztikai problémákkal kell megküzdeniük. A dilemma megoldását jelentheti a versenyformátum felbolygatása, amely által egyszerűbben lehetne egyik helyszínről a másikra mozogni. Nyitottak vagyunk mindenféle megoldás iránt.”
Akik a tényleges nagydíjért izgulnak, megnyugodhatnak: Brawnék mindenképpen érintetlenül hagyják a vasárnapot.
„A fő versenyszám nekem személyesen is nagyon fontos, így azon nem tervezünk változtatni” – folytatta. „A negyvenmilliós kérdés inkább ez: kell-e nekünk a pénteki akció? Ha nem lennének pénteken edzések, több futamot rendezhetnénk, mert ez logisztikai szempontból könnyebbséget hozna a csapatoknak. Ám a pénteki nap megtartása a promoterek és közvetítők szempontjából fontos lenne. Mi a legjobb megoldás? Erre próbálunk választ találni a különféle opciók kivizsgálásával. Nem szabad csak azért kibővítenünk a naptárat, mert megtehetjük – ez az állapot nem lenne fenntartható. Volt már rá példa a múltban, hogy jött egy verseny, a minőség nem volt meg, majd nem sokkal később kihullottak; ez nem lenne előnyös az üzletünknek.”
Az új helyszínek becsalogatása mellett nyilvánvalóan foglalkozni kell a meglévő futamokkal is; úgy fest, a Liberty ebben is jó.
„Amire igazán büszke vagyok idén, az az, hogy alapjaiban változtattuk meg a promoterekkel és versenypályákkal kialakított kapcsolatot” – fűzte hozzá Brawn. „Immáron egy olyan szervezet vagyunk, amely igennel akar válaszolni a promoterek kéréseire és megkereséseire. Itt [Austinban] két órával hátracsúsztattuk az időmérőt [kettőről négyre], Bobby Epstein [a COTA nagyfőnöke] pedig arról számolt be, hogy 20.000-rel több néző volt kint az időmérőn mint eddig bármikor. Odafigyelünk a promoterek kívánságaira és igyekszünk kiegyensúlyozott kapcsolatot fenntartani velük – higgyétek el, ez korábban egyáltalán nem így volt, mostanra azonban teljesen máshogy állunk hozzá a közös munkához. Ezt nekem elhihetitek, mert a Libertyvel ellentétben én láttam, hogyan zajlottak a dolgok régen. A különbség ég és föld.”