back to top
KezdőlapFormula 1Marko: Masi ne legyen már a Forma-1 bűnbakja

Marko: Masi ne legyen már a Forma-1 bűnbakja

-

Úgy néz ki, Michael Masi továbbra is kiemelt szerepet kap a Forma-1 élén – de 2022-re egyértelmű változások jönnek. A rendkívül ellentmondásos 2021-es Abu Dhabiban rendezett bajnoki döntő óta egyesek azt követelik, hogy a versenyigazgatót, Michael Masit váltsák le egy sor megkérdőjelezhető döntése miatt. Erről Sergio Perez, a Red Bull versenyzője beszélt:

„Egyes emberek nagyon komolyan gondolják ezt, de szerintem továbbra is támogatnunk kell Michaelt. Remek munkát végzett. Ne feledjük, hogy Charlie Whiting helyét kellett betöltenie.”

Valóban, az utóbbi időben az a vélemény alakult ki, hogy Masi valószínűleg megtarthatja állását, de a versenyigazgatói feltételeket átdolgozzák, hogy levegyék a nyomást az ausztrál szakemberről. Az energiaitalosok részéről Dr. Helmut Marko elmondta, hogy az FIA jelenlegi vizsgálata Abu Dhabiban és más 2021-es ellentmondások miatt nem kifejezetten Masi ellen irányulnak. A Kleine Zeitungnak nyilatkozott:

„A vizsgálat elsődleges célja annak a tisztázása, hogy Masi egyszerűen túlterhelt volt abban a helyzetben, és hogy a csapatfőnökök nem avatkozhatnak közbe továbbra is a rádión keresztül a versenyirányításba. Mindennek tisztábbá kell válnia.”

Védence, Max Verstappen volt ugyanakkor a haszonélvezője a legvitatottabb Masi-döntésnek Abu Dhabiban, ezért így folytatta:

„Azt hiszem, hogy megpróbálják majd egy kicsit jobban tehermentesíteni a versenyigazgatóságot.”

Marko szerint az FIA-nak a legnagyobb problémát az jelenti, hogy a csapatok sokkal nagyobb erőforrásokkal és személyzettel rendelkeznek, mint azt gondolták:

„A nagy csapatoknak, mint amilyen mi is vagyunk, vannak embereik a gyárban, akik minden apró részletet kielemeznek, és azonnal tudatják a boxfallal. Tehát ilyen szempontból az FIA reménytelenül háttérbe szorul az emberhiánya miatt.”

Ezért a 78 éves Marko szerint nem lehet Masi a bűnbak szerepében:

„Persze, hogy nem az. Ő találni akart egy sportszerű megoldást. Ahogy az sokszor előfordul a biztonsági autós fázisoknál, az egyik versenyző jobban profitál belőle, mint a másik. Az amerikai IMSA-ban akár három kört is hozzá lehet adni, így a futamok hirtelen hosszabbak lesznek. A Forma-1-ben, a szűkre vett üzemanyag-számításokkal ez nem lehetséges.”