back to top
2025. november 08. 13:59
KezdőlapFormula 1A McLaren főnöke nem fél attól, hogy megtörténik az, amit Räikkönen mellett...

A McLaren főnöke nem fél attól, hogy megtörténik az, amit Räikkönen mellett örömmel fogadott

-

Ahogy közeledik a szezon vége, egyre kiélezettebb a vb-címért folyó csata, a McLaren kapcsán pedig sokakban felsejlik, hogy miként romlott meg a pilótáik viszonya 2007-ben, amikor Lewis Hamilton és Fernando Alonso küzdött az év végi elsőségért. Andrea Stella csapatfőnök szerint most azonban más lesz a helyzet.

Négy fordulóval a szezon vége előtt mindössze egyetlen pont választja el Lando Norrist és Oscar Piastrit a bajnoki tabella első két helyén, és ahogy közeledik a finálé, értelemszerűen úgy nő majd a feszültség is. Amikor pedig két csapattársról van szó, akkor különösen benne van a pakliban, hogy a dolgok elszabadulnak, miként láthatuk azt 2007-ben Lewis Hamilton és Fernando Alonso, vagy 1989-ben Ayrton Senna és Alain Prost esetében.

Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke Brazíliában azonban elmondta, továbbra sem tart attól, hogy elmérgesedne pilótái jó viszonya. „Nem hiszem, hogy ez megtörténne. Nyilvánvalóan mindkét pilóta régóta tudja, hogy az autó versenyképes, így tisztában vannak azzal, hogy harcban lehetnek a bajnoki címért. De nem látom, hogy ez bármi mássá fajulna azon túl, hogy mindketten a saját hétvégéjükre koncentrálnak, és próbálják a maximumot kihozni magukból. Ehhez magas szintű párbeszédre van szükség, de ez olyasmi, amit a McLarennél általában jól tudunk kezelni” – nyilatkozta az FIA csapatfőnöki sajtótájékoztatóján.

Bátorság vagy bolondság? Inkább nyerjen Verstappen, de a McLaren soha nem adja fel elveit

Mielőtt a McLarenhez igazolt, Stella hosszú időn át a Ferrarinál dolgzott, 2007-ben pedig Kimi Räikkönen teljesítménymérnökeként nézhette végig, ahogy a McLaren belháborúja az ölükbe hullajtja (nyilván dolgoztak is érte nem keveset) a vb-címet. Ennek kapcsán a szakember elmondta, ők is tisztában vannak a múlt eseményeivel, de bíznak a nyílt kommunikációban és kölcsönös bizalolmban.

„A Forma–1 történelme számunkra is tanulságul szolgál, amikor két egyenrangú versenyzőt kell menedzselni, akik mindketten a világbajnoki címért küzdenek. Személy szerint nagyon büszke vagyok a két pilótánkra és a mérnökeinkre. Olyan szinten működnek együtt, amilyet szerintem még nem nagyon láttunk a Forma–1 történetében.”

„Nem vagyunk naivak. Tudjuk, hogy nagy a nyomás és hatalmas a tét, de továbbra is a saját alapelveinkre, a nyílt kommunikációra és a kölcsönös bizalomra támaszkodunk. Eddig azt láttam, hogy Lando és Oscar mindig támogatóan viszonyulnak egymáshoz. Tegnap Oscar is világosan beszélt a kölcsönös tiszteletről és támogatásról, ami közte és a csapat között, illetve közte és Landó között is fennáll. Nem vagyunk naivak, de mindent meg fogunk tenni azért, hogy ez a helyzet a bajnokság végéig így is maradjon.”

▼▼ Következő cikk ▼▼