Február 18. sportszakmailag legfontosabb eseménye a Forma-1-ben egész biztosan nem a londoni festésbemutató, hanem az F1 Bizottság ülésének eredménye lesz, amelyen néhány fontos és váratlan döntés született az előttünk álló szezon szabályairól.
Az F1, az FIA és a csapatok képviselőiből álló, a sport szabályairól és jövőjéről rendszeresen tanácskozó testület talán legérdekesebb határozata újabb módosítást helyez kilátásba a Monacói Nagydíjra, amely verseny naptárban való maradása az utóbbi években erősen kérdésessé vált, ám novemberben 2031-ig szerződést hosszabbított az F1 a városállammal, noha több jelét is láthatjuk már, hogy a pályának ehhez fel kell adnia különleges státuszának néhány velejáróját.
A versenyt érintő döntés most extra szabályt hoz a monacói vasárnapba: az F1 Bizottság tagjai ugyanis megállapodtak abban, hogy a futam kiszámíthatatlanságának fokozása érdekében megszabják majd, minimálisan hány kerékcserével kell abszolválniuk a versenyt a pilótáknak. Ennek a részleteiről további tanácskozáson döntenek majd, amit aztán végül még a Motorsport Világtanácsnak is jóvá kell hagynia, a szándék viszont egyértelmű azok után, hogy a tavalyi futam mélypontot jelentett a változatosságban. Az első körben belengetett piros zászló alatt mindenki letudta kötelező kerékcseréjét, és a többség már nem is hajtott a bokszba a későbbiekben, végül pedig az F1 történetében először fordult elő, hogy a rajtrács első 10 helyezettje pontosan ugyanabban a sorrendben végzett a kockás zászlónál is.
Jelenleg száraz versenyeken egy kötelező kerékcserét kell lebonyolítaniuk a versenyzőknek a gumikeverékek közötti váltás miatt, de a 2023-as Katari Nagydíjon a pálya által kikezdett Pirelli-gumik miatt volt már példa arra, hogy legalább három kiállásra kötelezték a mezőnyt.
Egy másik szabálymódosítás nem szigorítást, hanem éppen váratlan enyhítést jelent a 2025-ös szezontól: az F1 eltörli az egy év során autónként használható sebességváltók számára vonatkozó limitet. Eddig öt rajthelyes büntetés járt érte, ha valaki túllépte a szezonra megszabott keretet, de mint most írják, „a jelenlegi váltók megbízhatósága miatt ez a korlátozás elavult”.
A tavalyi évben is slágertémának bizonyuló hajlékony szárnyakat illetően bekeményít a sport, az eddiginél szigorúbb hajlékonysági teszteket bevezetve, amelyek a hátsó vezetőszárnyra a szezon elejétől, az elsőre pedig a júniusi Spanyol Nagydíjtól kezdődően lépnek majd érvénybe.
További döntések születtek az extrém hőség mellett kötelezővé váló, az autókba beépített hűtési rendszer használatáról, a tavalyi Brazil Nagydíjon felmerült, rajtprocedúrával kapcsolatos előírások tisztázásáról, valamint a 2026-os aerodinamikai szabályok finomhangolásáról is.
Verstappen rajongói próbálják kikezdeni Russellt, de őt az se izgatja, ha szépet írnak róla