Az Olasz Nagydíj után egyre több szakértő szeretné visszavenni Michael Masit.
Daniel Ricciardo autója az verseny utolsó harmadában adta meg megát, így a Safety Car is tiszteletét tette a futamon. Ám a konstrukció elszállítása nem ment zökkenőmentesen, sőt, a biztonsági autó sem tudta időben összeszedni a mezőnyt. Így a nagy finálé elmaradt, mivel már nem tudták újraindítani a futamot.
A szurkolók és a versenyzők többsége nem nézte jó szemmel az új versenyirányítás döntését, míg Toto Wolff üdvözölte, hogy betartották a szabályokat.
Ismét felerősödtek azok a hangok, akik szerint Masit visszakellene tenni a Forma-1-be.
Az olasz média nyíltan kritizálta az aktuális versenyigazgatót:
„100 év autóversenyzés, és a Forma-1-ben, a leggyorsabb pályán libasorban szelték át a célvonalat a pilóták. Milyen szomorú! Az emberek, akik órákat vártak arra, hogy a jubilleumi versenyt lássák ezzel a szégyennel szembesültek.” – írta a Corriere della Sera.
A La Gazetta dello Sport így értékelte a látottakat:
„A centenáriumi nagydíjnak nem így kellett volna véget érnie. Súlyos károkat okoztak a Forma-1 hírnevének.”
Alexey Popov, orosz kommentátor osztja az olaszok véleményét.
„Azért kritizálták Masit, mert Bakuban piros zászlóval megszakította a futamot. Az az ő kezdeményezése volt. Így láthattunk egy újraindítást és két kör erejéig küzdhettek a versenyzők egymással. A híres eset Abu Dhabiban valóban megfordította a bajnokság állását, de ő csak azt akarta, hogy az emberek versenyt lássanak. Néha el lehet hanyagolni a formaságokat. Ahogy már mondtam, vissza kellene hozni Michael Masit.”
Jacques Villeneuve is állást foglalt, a kanadai ex-versenyző a nézőket sajnálta leginkább.
„Annak a több tízezer embernek volt különösen szomorú a helyzet, akik nagyon drága jegyet vásároltak. Nem látták a show-t, nem látták a befutót, igazából nem láttak semmit. Többet akartunk, ám ehelyett semmit sem kaptunk. A versenyirányítás eddig sem volt olyan nagyszerű idén, de ez még rosszabb volt. Egy futamnak soha, de soha sem szabadna a biztonsági autó mögött véget érnie. Annyi mindent lehetett volna másképp csinálni. Megszakítani piros zászlóval a versenyt, hamarabb elengedni a lekörözött autókat… volt elég idejük gondolkodni. Ez az eset rávilágított arra, hogy a tavalyi év nem is volt olyan rossz. Hibákat követtek el, de a cél mindig az volt, hogy minél hamarabb folytatódjon a versenyzés. Monzában úgy tűnt, hogy nem ez volt a fontos.”