A Ferrari tűnik a legvalószínűbb landolási helynek a Red Bulltól állítólag távozni készülő Adrian Newey számára (bár más csapatokról is szó esett), de a Ross Brawn fémjelezte korszakot leszámítva a hasonló reményekkel várt kiváló brit F1-es mérnökök szerződtetése eddig kevés sikert hozott.
Az olasz sportsajtó lázban ég, az F1-es részlegei kiemelten foglalkoznak a témával, többek között a Corriere della Sera, a Gazzetta dello Sport, a Tuttosport legfrissebb cikkei főleg a legendás tervezőmérnökről szólnak. A Gazzetta megkérdezett két olyan korábbi olasz F1-es pilótát is, akik dolgoztak Newey aktuális csapatánál, és mindketten, Ivan Capelli és Riccardo Patrese is úgy vélték, a brit mérnök ennyi idősen nem akar Olaszországba költözni, noha utóbbi úgy gondolja, amennyiben ez mégis megtörténne, a Ferrari győztessé válna.
A pletykavonat azonban nem lassít, annak ellenére sem, hogy a brit és más angol anyanyelvű mérnökök eddig finoman szólva sem váltották meg a világot Maranellóban. Igen, amikor a Benettontól Michael Schumacherrel együtt átigazolt Ross Brawn, (a dél-afrikai) Rory Byrne, meg még talán néhány takarító is, az istálló legszebb időszaka következett, de ez is mutatja, hogy nem egyetlen személy, hanem komplett stáb kellett a sikerhez.
Az első ilyen csalódást keltő igazolás Harvey Postlethwaite volt, aki az 1970-es években gyakran a középmezőny elejére repített és futamgyőztessé tett olyan kis csapatokat, mint a Hesketh és a Wolf (ehhez természetesen a később világbajnokká váló James Hunt és Jody Scheckter hathatós közreműködése is kellett).
Postlethwaite 1981-ben ment a Ferrarihoz, de 1987-ig nem jött össze vele sem a cél, a világbajnokság megnyerése valamelyik pilótával. Mentségére legyen mondva, 1982-ben megszerezték a konstruktőri címet, de mindkét pilótájukat elvesztették balesetben, Gilles Villeneuve meghalt, Didier Pironi karrierje pedig véget ért. Utána néhány futamgyőzelem tett szebbé egy-egy napot Maranellóban, de az 1985-ös idény végét beárnyékolta egy sorozatos meghibásodási hullám, ami Michele Alboreto vb-címébe kerülhetett.
A Ferrari legnagyobb összeomlása vette el a vb-címet a pilótától, aki egy csavar miatt halt meg
Angliából az F1-ben tevékenykedő sikeres mérnökök közül korábban elsősorban a McLarentől igazolt nagy neveket a Ferrari: Postlethwaite utódja, John Barnard is onnan érkezett, több vb-címmel a zsebében. Ő volt az, akinek az esete rámutatott, hogy a Ferrarinál dolgozni nem egyenlő az Olaszországba költözéssel, és hogy ez gyakran akadályt jelent a stáb toborzásában.
Nem is gazdagodott újabb vb-címmel a maranellói istálló az angliai tervezőirodából dolgozó Barnarddal, bár némileg javultak az eredményeik, és 1990-ben Alain Prosttal nem voltak messze a végső diadaltól. A mérnöki gárda tetejéről az amerikai Steve Nichols és Gordon Kimball hamarosan szintén átigazolt a McLarentől a Ferrarihoz, de 1991 végére már egyikük sem volt a csapatnál, beleértve Barnardot is.
A Brawn-féle korszak után Pat Fry és James Allison lépett magas beosztásba a Ferrarinál máshonnan érkezve. Előbbi csapata most a Williams, de tudni kell róla, hogy a 2000-es évek közepén végig a McLarennél dolgozott, vagyis fontos szerepe volt a 2008-as bajnoki címben, illetve a McLaren szintén erős 2005-ös és 2007-es autójában. A Ferrarit azonban nem vezette sikerre 2011 és 2014 között.
Allison pedig lehúzott egy második, kevésbé eredményes ciklust a Ferrarinál, technikai igazgatóként 2013-tól 2016-ig, mielőtt húzóemberré lépett elő a Mercedesnél. Ő korábban kevésbé a frontvonalban, az „átlagos” tervezőmérnökök egyikeként tevékenykedett az olasz csapatnál, majd amikor már kiemelt rangban visszatért, ő sem váltotta meg a világot. Ebben nyilván szerepet játszott, hogy a felesége sajnálatos módon megbetegedett és elhunyt.
Sikeresen kezdte a magyar csapat az önvezető autók bajnokságát, Kvjat is ott volt a szezonnyitón
A Guardian úgy tudja, a sajtóban szárnyra kapott hírek Newey és Horner számára is meglepetést jelentettek, de hamarosan tényleg egyeztetni fognak a folytatásról.
Akárki kaparintja meg a távozása esetén az F1 klasszis mérnökét, számítania kell rá, hogy a szokásos kilépési záradékoknak megfelelően csak később, 2027-ben állhat munkába, amivel vélhetően csak a 2028-as autón mutatkozhat meg először jobban a keze nyoma.
A Ferrari vadászni kezdett a Red Bull műszaki gárdájának krémjére, állítólag nem csak Newey-t, hanem a technikai igazgató Pierre Wachét is ajánlatokkal bombázta
Vérző orral és bekötözött fejjel kapták lencsevégre Norrist Hollandiában