Lando Norris szerint a Forma-1-ben is többet kellene beszélni a mentális egészségről.
A 21 éves versenyző a McLaren és a Mind szervezet jóvoltából saját szorongásairól rántotta a leplet. A brit pilóta ugyanis elmondta, hogy milyen mentális nehézségekkel kellett megküzdenie első évében, továbbá azt is elárulta, kikre támaszkodhat akkor ha beszélni szeretne erről.
,,Úgy tűnhetett, hogy én vagyok a magabiztos és lelkes új srác, ám korántsem volt ez a helyzet. Elfedtem azt a tényt, hogy milyen sokat idegeskedek és szorongok. Annak ellenére, hogy az volt az álmom, hogy az F1-be kerüljek, azt vettem észre, hogy megkérdőjelezem saját magam: azon izgulok, hogy mit vesz majd ez el tőlem, valamint folyamatosan a csapattársamhoz és más versenyzőkhöz méregettem magam. Ez pedig megzavarja a fejet. Nehéz ezen túl jutni, és biztos vagyok abban, hogy jó pár pilóta át esett ezen már korábban.” – mesélte a McLaren oldalán Norris.
Az ifjú pilóta ugyanakkor hozzátette, azért nem beszél erről senki, mert a gyengeségeket nem szívesen osztják meg a riválisokkal, holott igen is ki kellene mondani ezeket a dolgokat:
,,Nem beszélünk annyit a mentális egészségről amennyit kellene – és igazán többet kellene.”
Norris ezen kívül elárulta, hogy külső segítséget is igénybe vett, ám a második szezonja előtt úgy érezte, hogy egyedül is menni fog már a szorongás leküzdése.
,,Ebben az évben úgy éreztem, hogy elég felelősséget tudok vállalni magam is a mentális egészségemért. Úgy vélem ez is a fejlődés egy része.”
Ha viszont nem mentál trénerhez fordulna az ember, akkor nagyon fontos az, hogy legyen olyan mellette akivel átbeszélheti a dolgait.
,,Alapvető fontossággal bír az, hogy legyen egy erős emberekből álló csoport körülötted. Legyen szó a családról, a barátokról, a kollégákról, vagy valakiről akinek érzéseid szerint megnyílhatsz. Számomra a családom a legfontosabb. Ám amikor versenyzek és távol vagyok az otthonomtól, akkor a menedzserem, az edzőm és a mérnökeim – az emberek akikkel közvetlenül együtt dolgozom – a családom. Annyi időt töltünk együtt, hogy már igazán jól ismerjük egymást, a jó teljesítményhez pedig szükséges az, hogy jól kijöjjünk.”