back to top
KezdőlapFormula 1Norris részletezte, hogyan tanult az Orosz Nagydíjon történtekből

Norris részletezte, hogyan tanult az Orosz Nagydíjon történtekből

-

A versenyt az utolsó körökben elveszítő Norris két napot töltött a McLaren szimulátorában, hogy megértse, mi vezetett a rossz döntéshez.

A McLaren brit pilótája magabiztosan vezette az Orosz Nagydíjat a verseny középső szakaszában, de után a száraz pályás gumikon rajtavesztett, és nemcsak a későbbi nyertes Hamilton ellen.

„Természetesen sok dolgot tanultam: magamról, hogy mit csinálnék másképp hasonló helyzetben, és hogy hogyan hozhatok jobb döntéseket.” – mondta Norris a gokartcsapata bejelentésekor.

„A csapattal is egyeztettünk, hogyan kommunikálhatunk jobban, hogyan beszélünk: a csapat több információval lát majd el, hogy jobban tudjunk döntést hozni.”

„A probléma ott van, hogy az egész nagyon bonyolult. A TV-n keresztül minden egyszerűnek tűnik, a világ legkönnyebb döntésének. Úgy érzed, ez könnyű döntés lesz, de ez nem ilyen egyszerű.”

„Sok mindennek meg kell történnie, hogy jó és helyes döntést tudj hozni.” – összegezte.

„Mindent kielemeztünk: az első körtől az utolsóig. Persze, az utolsó 10 kör kiemelt szerepet kapott. Hogyan tudok én segíteni a csapatnak, és ők nekem. Két napot töltöttem a szimulátorban, utána egyet az elemzéssel és kommunikáció javításával, hogyan beszélünk egymással, hogy legközelebb jobban menjen.”

„Nem mondom meg, mit tanultam a dologból – szükségszerűen – de én is, és a csapat is sokat léptünk előre. Ez nem garancia semmire, de remélhetőleg jobban megy majd minden.”

Miután Monzában és Szocsiban is a futamgyőzelemért küzdöttek, Norris kifejtette, hol számít még jó eredményre a hátralévő hét futamon:

„Remélem, mindenhol. Szerintem Amerikában jók leszünk. Abu Dhabiban is jók voltunk tavaly, de idén talán nem, mert átalakítják a pályát. Talán ez nem kedvez nekünk.”

„Mexikóban is erősek lehetünk, de nehéz előre tudni. Oroszországban erősebbek, Zandvoortban gyengébbek voltunk, mint amire előzetesen számítottunk.”

„Még ilyenkor, a szezon késői szakaszában is tanulunk az autóról, mitől leszünk gyorsak vagy lassabbak. A tanulságot pedig jövőre is hasznosíthatjuk, hogy ne utóbbi, hanem mindig előbbi legyen.”