Bár az újszerűség, a valószínűsíthető irányváltás miatt általában véve üdvözölné az F1-es közvélemény, ha a Bridgestone nyerné a következő abroncsszállítói pályázatot a Pirelli ellenében, a csapatok szerint a japán gyártónak igencsak meredek hegyet kellene megmásznia ahhoz, hogy megfeleljen a jelen és a közeljövő kihívásainak.
Az FIA hamarosan dönt a Forma-1 következő gumiszállítójának kilétéről. A Pirelli 2011 óta kizárólagos partnere a sportnak, ám most komoly kihívót kapott F1-es elődje, a Bridgestone részéről a 2025-2028 közötti ciklusra kiírt pályázatra. Egy új beszállító jelentette frissesség sokak szerint jót tenne a sportnak, s új dinamikát hozhatna a versenyzésbe is, ha – az FIA új iránymutatását követve – szakítana a Pirelli által meghonosított, „tervezett avulással” rendelkező gumikoncepcióval, vagyis ha az abroncsok nem veszítenének gyorsan a teljesítményükből.
Az F1-es csapatfőnökök szerint azonban a kategóriából 2010-ben kiszállt japán gyártónak is bizonyítania kell, hogy képes megbirkózni a kor kihívásaival, ráadásul érkezésével újraéledne ugyanaz a vita, ami a Pirelli beszállását is övezte: hogyan, kivel tesztelhetnék a gumikat a fejlesztési szakaszban?
„Ha új beszállító érkezik, nehézségekkel kell számolnunk – vetítette előre a Haast irányító Günther Steiner az Autosport szerint. – Technikailag nagy kihívást jelent ezeknek a gumiknak az előállítása, és ha valaki régóta nem vállalt szerepet az F1-ben, ami igaz az egyik pályázóra, akkor felmerül a kérdés, hogyan lesz képes kivitelezni a teszteléseket.”
„Az egyetlen módja ezen gumik tesztelésének az, ha jelenlegi autókon, a jelenlegi leszorítóerő mellett végzik azt. Ez pedig rengeteg kérdést vetne fel, hiszen a nagycsapatok önként jelentkeznének a teszt elvégzésére, akik viszont kimaradnának belőle, azok az előnyszerzés ellen emelnének szót.”
A Williams vezetője, James Vowles szerint az F1 annyit változott az utóbbi időben, hogy a Bridgestone sem tudja már ugyanott felvenni a fonalat, ahol 2010-ben letette. „Günthernek igaza van, rendkívüli technikai kihívást jelent gumikat gyártani egy modernkori F1-es autó számára. Már nem olyan könnyű, mint húsz évvel ezelőtt volt. Szinte egy nagyságrenddel több leszorítóerőt állítanak elő az autók ma, mint akkor.”
És akkor még vegyük számításba azt is, hogy a következő gumiszállítónak a 2026-os, még mindig sok ismeretlent tartalmazó szabályváltozási időszakot is át kell vészelnie. Ennek kihívásaira Fréderic Vasseur hívta fel a figyelmet:
„Mivel egyfajta gumira van szükség 2025-re, és valószínűleg egy egészen másmilyenre 2026-ra, így kétféle konstrukciót kell kifejleszteni a következő két-három évben. Nem tudom, elegendő idő van-e erre, de mindenképpen nagy kihívás” – mutatott rá a Ferrari csapatvezetője.