A McLaren főmérnöke, Matt Morris elmondása szerint a Halo tesztelése során akadt pár olyan pillanat, amikor a mérnöki gárdának kis híján megállt a szíve.
A Halo idén már kötelező, így azt minden csapatnak be kel integrálnia a terveibe, fel kell szerelnie az autóra. Ez azonban alaposan megnehezítette a csapatok dolgát.
„Nagy kihívás volt.” – mondta Morris. „Nagyon nagy a súlya. Tudtuk előre, hogy kihívás lesz, beleöltünk sok időt és pénzt, hogy sok tesztet elvégezhessünk az elemen. Nyilvánvalóan nem akarunk komplett karosszériát építeni ehhez, de több teszt darabunk volt, és voltak dummy Haloink, Halo elemeink, teljes Halók, és teszteltük, hogy viselkednek az felületek. Volt pár nehézség, de kellően időben voltunk, így reagálni tudtunk ezekre, és megtaláltuk az ehhez megfelelő kasznit.”
„Nem mondom, hogy könnyű volt megoldani, és volt pár halálközeli állapotunk, mikor a statikai teszteket végeztük, ferde irányból, ahol olyan volt, mintha egy londoni busz tömegével lenne dolgunk. Amikor látjuk, hogy zajlik a teszt, elég rémisztő látni, mekkora tömegről van szó, amihez terveznünk kell.”
Bár az elem mindenki számára kötelező, a csapatok kis mértékben személyre szabhatják azt.
A McLaren aerodinamikai vezetője, Peter Prodromou úgy gondolja, hogy eleinte kísérletezni fognak ezzel a csapatok a lehető legjobb teljesítmény érdekében.
„Aero szempontból ez nem előnyös, és kihívást jelent megbirkózni vele, elsősorban a mondjuk úgy, hogy veszteség minimalizálása szempontjából.” – mondta Prodromou.
„Biztos vagyok benne, hogy számos különféle megoldás lesz, bár az alapok adottak és korlátozottak, azért van benne lehetőség.”
„Mindenkinek szembe kell néznie azzal, bele értve minket is, hogy hogyan hat ez a motorba való beáramlásra, a hűtőcsatornákra, és a hátső szárnyak felé való áramlásra. Másrészről viszont lehetnek olyan lehetőségek, amikre korábban nem gondoltunk.”
„Az esetleges előnyök rövid életűek lesznek, mert a szezon során mindenki felzárkózik majd.”