12 egyéni bajnoki címet szerezve a McLaren az F1 történetének második legsikeresebb csapata, a versenyzők egy eredményességi mutatójában azonban még olyan istállók mögött is elmaradnak, mint a Cooper vagy a Lotus.
Oscar Piastri ritka dolgot vitt véghez a Miami Nagydíjon: McLaren-versenyzőként három egymást követő versenyt is megnyert. A csapattal ilyenre legutóbb még Mika Häkkinen volt képes 1997 és 1998 fordulóján, a finn első három futamgyőzelmét szerezte meg így. A Wokingban őt követő sztárok közül azonban sem Kimi Räikkönennek, sem Fernando Alonsónak, sem Lewis Hamiltonnak nem jött össze zsinórban három siker.
Nézzük csak meg azt a nagyon szűk kört, akiknek a McLaren történetében igen:
- Alain Prost – 3 győzelem az 1984-es Európa Nagydíj és az 1985-ös Brazil Nagydíj között
- Ayrton Senna – 4 győzelem az 1988-as Brit és Belga Nagydíj között
- Ayrton Senna – 3 győzelem az 1989-es San Marinó-i és Mexikói Nagydíj között
- Ayrton Senna – 4 győzelem az 1991-es USA és Monacói Nagydíj között
- Mika Häkkinen – 3 győzelem az 1997-es Európa és az 1998-as Brazil Nagydíj között
- Oscar Piastri – 3 győzelem a 2025-ös Bahreini és Miami Nagydíj között
Piastri tehát mindössze a negyedik versenyző, aki legalább zsinórban három győzelmet tudott szerezni a McLaren történetében, és Senna mellett csupán a második, aki egyetlen szezonon belül tette ezt meg. Sennáé a leghosszabb, négyes győzelmi sorozat, és a sport második legsikeresebb csapatától elég furcsa, hogy ez a maximum. Ehhez képest Red Bull-versenyzőknek van már 10-es és 9-es sorozatuk is (Max Verstappen, Sebastian Vettel), Mercedes-versenyzőnek 7-es (Nico Rosberg), Ferrari-versenyzőknek 7-es (Alberto Ascari, Michael Schumacher), Williams-versenyzőnek 5-ös (Nigel Mansell), Lotus-versenyzőnek 5-ös (Jim Clark), és még Cooper-versenyzőnek is van egy 5-ös győzelmi szériája (Jack Brabham). 4-es sorozattal pedig rendelkezik már a Renault (Fernando Alonso) és az egy szezont megélt Brawn GP (Jenson Button) is.

Mondhatni Piastri még az ausztrál versenyzők között is rosszabbul áll zsinórban szerzett győzelmek tekintetében, mint a McLaren-versenyzők között, hiszen Brabhamnek a fent említett ötös mellett még volt egy négyes sorozata is, Alan Jonesnak pedig két hármas.
A McLaren maximuma
A McLaren lett az első csapat, amely egy hétvége sprintversenyén és tényleges versenyén is kettős győzelmet szerzett. Az istállóval a 2010-es Kanadai Nagydíj óta először történt meg, hogy egy versenyhétvégéről a maximálisan elérhető ponttal távozott – ugyan azóta volt már három kettős győzelmük, ám azokon a nagydíjakon vagy a sprintverseny, vagy a leggyorsabb kör miatt nem tudták az összes pontot hazavinni.
58 egység ütötte a McLaren markát ezen a hétvégén, ami viszont sprintverseny ide vagy oda, így is csak a második legmagasabb pontszám, amit egy csapat valaha zsákolni tudott egy F1-es hétvégén. A rekordot ugyanis talán némi meglepetésre a Williams tartja, akik a történelem egyetlen duplapontos futamán, a 2014-es Abu-dzabi Nagydíjon összesen 66 pontot szereztek a második és a harmadik hellyel.
A McLaren ráadásul most igazi dominanciát mutatott, hiszen úgy szerzett kettős győzelmet, hogy még második autója is több mint fél perccel előbb ért célba, mint a harmadik helyezett George Russell. Legutóbb a 2007-es Monacói Nagydíjon mutatott ekkora fölényt a csapat, akkor az első két helyen befutó Alonso és Hamilton mögött Felipe Massa lemaradása egy perc fölé rúgott.
Max Verstappennel először történt meg, hogy két egymást követő hétvégén nem tudta győzelemre váltani a pole-pozícióit. És Piastri mindössze a második pilóta, akinek egynél több alkalommal sikerült győznie olyan futamon, ahol Verstappen indult az élről: az ausztrál az utóbbi két futamon tette ezt meg, míg Hamilton korábban összesen háromszor.