Az időmérőn látott túlzott vibrálás ellenére is úgy tartja a Pirelli, hogy abroncsai nem minősülnek veszélyesnek Spában.
A Pirelli szerint a strukturális hiba kizárható, a csapatok azonban még mindig tartanak egy esetleges futamközbeni meghibásodástól. A vibráció az időmérő alatt bevágott lassított felvételeken volt feltűnő, különösen a Buszmegálló-sikánból kifele Lewis Hamilton Mercedesén, amelynek hátsó gumijai szinte kontrollálhatatlanul rezonáltak, magukkal rázva az egész autót is. Az effektust a La Source-hajtűkanyarból kigyorsítva is lehetett észlelni. Legalább egy áldozata már lett a vibrációnak: Paddy Lowe szerint Lance Stroll Williamsének törött hátsó szárnya, amely megakadályozta a kanadait az érdemleges időmérős részvételtől, a gumiproblémák egyenes következménye volt.
Néhányan a tavalyi Osztrák Nagydíjon látottakhoz hasonlították a mostani eseményeket, amikoris a pálya környéki agresszív rázókövek technikai meghibásodásokat okoztak Nico Rosberg és Daniil Kvyat autóján. Akkor a versenyen nem voltak problémák, Spában viszont többen is aggódnak, mivel a két kérdéses kanyar rögtön a nagytempójú Eau Rouge-szekció előtt található a pályán, és minden egyes leszakadó alkatrész, akármennyire kicsi is, defektet okozhat a követő autónak Spa egyik legveszélyesebb pontján. A Red Bull még külön engedélyt is kért az FIA-tól, hogy a parc fermé-szabályokat megszegve vasárnap reggel ultraszonikus repedésteszteket végezhessenek a két RB13-as felfüggesztésén.
Mario Isola, a Pirelli motorsport-igazgatója szerint a vizsgálatok még javában folynak, ám a spái abroncsok tüzetes megvizsgálása után, kiegészítve egy kis kutatómunkával a gyártó milánói hadiszállásán, biztos benne, hogy a gumikkal magukkal nem lesznek problémák.
„Minden egyes laboratóriumi vizsgálatunk azt mutatja, hogy a gumik rendben vannak” – nyilatkozta Isola. „Jelenleg az adatok részletesebb áttanulmányozását végezzük, hogy megértsük, hogyan is generálódik ez a különös hatás. Tegnap este beszéltünk a csapatokkal, de utána el kellett menniük, a további információkat pedig csak ma reggel kaptuk meg. Úgy fest, hogy ez a fajta vibráció csak szigorúan meghatározott pontokon, a 19-es [Buszmegálló] és az 1-es [La Source] kanyarokból kifele lép fel, nem az egész pályán. Mivel azonban most először tapasztalunk hasonlót – habár a lassított felvételek lehet, kissé túldramatizálták a hatást –, értelemszerűen meg szeretnénk érteni, mi váltotta ki. Minden csapattal egyeztetünk, mert kulcsfontosságúak az ő visszajelzéseik, nem csak az adatok szempontjából, hanem nekik van rálátásuk az autók felfüggesztésére, a padlólemezre és a szárnyakra, így kiegészíthetik a mi értesüléseinket. Természetesen bizonyos frekvenciák elérése esetén benne van a meghibásodás lehetősége.”