Az Alpine egy átfogó, új programmal állt elő az esélyegyenlőség előmozdítása érdekében, a motorsportban és az autóiparban.
Az Alpine bejelentette az új „Rac(H)er” program megalakulását, amelynek célja a sokszínűség növelése a csapat munkatársain belül, és a női tehetségek F1-be jutásának elősegítése.
Jelenleg a nők a vállalat alkalmazottainak mindössze 12 százalékát teszik ki, az F1-es csapatban pedig csak 10 százalékot.
Az Alpine ezért a STEM (tudomány, technológia, mérnöki tudomány és matematika) tanfolyamokba fog befektetni, hogy a nőket e pályára lépésre ösztönözze.
Ezt követően a vállalat valamennyi részlegénél mentorprogramot indítanak, hogy támogassák a nőket karrierjükben.
Az Alpine célja, hogy öt éven belül 12 százalékról 30 százalékra növelje a nők arányát a munkatársaik között, kezdve azzal, hogy 50-50 százalékban férfi és női gyakornokokat és diplomásokat vesz fel.
Az Alpine STEM-hez kapcsolódó törekvése mellett a csapat a női autóversenyzők F1-be való bekerülését is segíteni szeretné.
A királykategória eddigi 72 éve alatt az összesen 885 F1-es versenyző közül mindössze hatan voltak nők.
Az Alpine az erre a célra létrehozott akadémiájával „a jövő F1-es női bajnokainak kiképzésén” fog dolgozni, „átfogó útiterv” segítségével, amely verseny- és tesztterveket, valamint fizikai és mentális edzéseket tartalmaz.
Az Alpine fizikai, mentális és wellness vizsgálatokat is végez majd, „hogy meghatározza ezen ígéretes versenyzők képzési igényeit, hogy versenyképes szintre emelje őket a Forma-1-ben”.
„Jelentős forrásokat” fognak a programra fordítani, hogy a női versenyzőknek „ugyanolyan esélyeik legyenek a sikerre”, és a gokartozáson, az F4-en, az F3-on és az F2-n keresztül eljussanak az F1-be.
„Forma-1-es csapatként és a Renault-csoport márkájaként az a feladatunk, hogy elkötelezzük magunkat amellett, hogy az ökoszisztémánkat befogadóbbá tegyük, és a sokszínűséget erősségünkké tegyük” – mondta az Alpine vezérigazgatója, Laurent Rossi.
„Tisztában vagyunk azzal, hogy mind a sportág, mind az iparág mélyreható átalakítására van szükség, hogy minden tehetség felvirágozhasson a jövőben.”
„A Rac(H)errel, ennek a hosszú távú átalakítási programnak az elindításával reméljük, hogy az ágazat valamennyi szereplője csatlakozik hozzánk, mert csak összefogással tudunk valódi előrelépést elérni. És ez lenne az igazi sikerünk.”