back to top
KezdőlapFormula 1Ricciardo és Russell egyaránt újratervezné a kettes kanyart Szocsiban

Ricciardo és Russell egyaránt újratervezné a kettes kanyart Szocsiban

-

Komoly változásokat eszközölne George Russell és Daniel Ricciardo annak érdekében, hogy az F1-re alkalmasabbá tegyék a szocsi pálya második kanyarját.

Ez a pályarészlet az Orosz Nagydíj 2014-es kezdetétől viták helyszíne lett, ez az idei évben sem volt másképp.

Ha egy pilóta szélesre fut, meg kell kerülnie a kis táblákat, mielőtt visszatérne a pályára. Ez azonban – mint ahogy Sainz első körös balesete megmutatta – korántsem olyan egyszerű.

Forma-1, Orosz Nagydíj
Fotó: LAT Images/Mercedes AMG Petronas

Később Romain Grosjean is szélesre vette a kanyart, de ő inkább átszáguldott a terelőkön, mintsem, hogy a lehetetlen szögben megpróbált volna köztük elmenni. Albon és Ricciardo pedig meg sem próbálta amikor elhagyták a pályát, ezért 5-5 másodperces büntetést kaptak.

„Amikor már elkötelezted magad, egy idő után már nem tudsz visszamenni a terelőkhöz, mert az több, mint 5 másodperc lemaradással járna. Van egy pont, ami után nem lehet javítani, és én eljutottam odáig.”

Az ausztrál megjegyezte, nem ő volt az egyetlen, aki ezzel küzdött.

„Többen már szóltunk emiatt a pilóták közül. Szerintem tudnának valamit ezzel kezdeni. Talán csak azért, hogy több előzés lehessen. Vagy más legyen a kanyar alakja, talán egy kevésbé rövid kanyarcsúcsponttal.”

Russell szerint Szocsinak Bahrein felé kéne tekintenie inspirációért.

„A kettes kanyar az egyik legrosszabb a versenynaptárban, és versenyzést tekintve pedig egy borzalmas design. Én már korábbi versenyzői eligazításon felvetettem – mert helyünk lenne rá – hogy a bahreini első kanyarokhoz hasonlót alkossunk.”

„Az lehetővé tenné, hogy az egyik versenyző kifékezze a másikat, és véget vetne a pályalevágásoknak. De egy 90 fokos kanyar, ami szűkül, amikor egymás mellett autózunk, ahhoz vezet majd, hogy valaki leszorul majd a pályáról.”

Michael Masi, az FIA ausztrál versenyigazgatója is elismerte, van még hova fejlődni ilyen téren.

„Minden évben más kihívás nekünk ez a kanyar. Amikor megoldjuk az egyik problémát, lesz egy másik.” – utalt a korlátok és terelők elhelyezésének megváltoztatására.

„Mondtam sokszor, hogy másfajta pályákon más megoldások érvényesek, és még kanyaronként is más a helyzet, mindent figyelembe kell venni. A kavicságy nem mindenhol megoldás.”