Azon a napon, amikor Ayrton Senna tragikus kimenetelű balesetére emlékezünk, a háromszoros világbajnok korábbi menedzsere elárulta, hogy másként is alakulhatott volna a brazil pilóta története, ha nem annyira lojális a Hondához. A „Beyond the Grid” podcastban ezúttal Julian Jacobi volt a vendég. Ő pedig elmondta, hogy már 1992-ben megegyezett a Williams csapattal Senna, pedig akkor még a McLaren-Hondát vezette. Ugyan a szerződés majdnem megköttetett, mégis úgy döntött, hogy marad Wokingban. Hűséges maradt a japán márkához, és a Williamshez csak 1994-ben csatlakozott végül:
„Ayrton a Williamshez akart igazolni, de hűséges volt a Hondához. Korábban akart volna igazolni hozzájuk, de különösen hűséges volt Kawamoto úrhoz, aki akkor a Honda elnöke volt. Közel állt hozzá, mert a Honda gyakorlatilag Ayrtonnal együtt érkezett a McLarenhez 1988-ban, és három világbajnoki címet szereztek együtt. Ugyanakkor már 1991-ben, amikor megnyerte a harmadik világbajnoki címét, érezte azt, hogy a Honda már nem az, ami volt, és aggódott a jövőjükért.”
A szerződés már csak aláírásra várt 1991-ben Spaban a versenyhétvégén, de Senna egy késő esti telefonbeszélgetést követően Kawamoto úrral úgy döntött, hogy marad a McLarennél. Így történt az eset Jacobi szerint:
„Emlékszem, hogy úgy érkeztem Belgiumba, hogy két szerződésem volt Ayrtonnak, egyik a McLaren, másik a Williams kontraktusa volt. Ayrton tudta, hogy az én véleményem az, hogy mennie kellene a Williamshez. Mindkét szerződés ott volt előttünk, csak alá kellett volna írni. Még vasárnap reggel is azt gondoltuk, hogy aláír a Williamshez. Aztán éjszaka beszélt Kawamotoval aki Japánban volt, majd vasárnap reggel ezzel nyitott: „Maradok újabb egy évet.” – Így maradt 1992-ben is a McLarennél.”
1992-ben Nigel Mansell a simán megszerezte a bajnoki címet a Williams autójával, de Senna ha akkor ebbe beleegyezett volna, a történelemkönyvek ma másképp festenének, állítja Jacobi:
„Mehetett volna már ’92-ben is, és Nigel akkor feltehetően nem köt ott ki. Abban az évben megnyerte volna a világbajnoki címet. Ayrton azonban kihagyta ezt, így Mansell maradhatott. Kawamoto rábeszélte hogy maradjon, és megígérte, hogy a Honda is marad elkötelezett a Forma-1 iránt. Ez egy nehéz döntés volt, de végül ő határozott. Mi csak annyit tehettünk, hogy megmutattuk neki mindkét lehetőséget. Hűséges maradt.”
A hűségét azonban nem nagyon értékelték, mert 1992 végén a Honda kiszállt a Forma-1-ből, és a McLaren kénytelen volt 1993-ra Cosworth motorokra váltani. Ebben a szezonban Senna számos alkalommal megmutatta a legjobb oldalát, amelyek közül Donington kiemelkedik. Jacobi azonban azt is elmondta most, hogy a brazil közel állt ahhoz, hogy Alain Prost 1992-es példájából kiindulva kihagyja az 1993-as szezont:
„A Honda úgy döntött, hogy kiszállnak, ezt Ayrtonnak három hónappal már korábban elárulták, mint Ron Dennisnek, ő pedig megsemmisítve érezte magát. Ezután kereshettünk neki 1993-ra versenyülést. Mennyire állt közel ahhoz, hogy ne versenyezzen 1993-ban? A válaszom az, hogy nagyon közel állt hozzá…”