Marc Surer szerint azért megy nehezebben az alkalmazkodás Lewis Hamiltonnak, mert az évek során hozzászokott a ‘tökéletes autókhoz’.
A szabályváltoztatások mentén a ground effect nagyobb teret kapott az autók kapcsán, így a jól ismert delfinezéssel kell megküzdenie a csapatoknak. Vannak istállók, akik jól tudják kezelni a kellemetlen mozgást, míg a Mercedes szenved leginkább a jelenség hatásaitól.
2021-ben még a bajnoki címért küzdött a német gárda, idén viszont a harmadik erőt képviselik. Évek óta nem fordult elő olyan, hogy egy Ezüst Nyíl ne harcoljon a győzelmekért és a címért. Ugyan a középmezőnyt vezetik, ám a Ferrarihoz és a Red Bullhoz képest jócskán le vannak maradva.
George Russell szerint, ha megoldanák a delfinezés kérdését, akkor jókora potenciált és tempót szabadítanának fel. Melbourne-ben viszont a Ferrari versenygépei pattogtak a legjobban, mégis Charles Leclerc bizonyult a leggyorsabbnak.
A monacóit nem zavarja a delfinezés, élvezi az életet az élen.
Marc Surer ezért úgy véli, azért szenved jobban a hétszeres világbajnok a jelenségtől, mert az elmúlt évek alatt hozzászokott ahhoz, hogy ‘tökéletes autót’ bocsátanak a rendelkezésére:
„Az elmúlt években a legjobb autót vezethette, így el lett egy kicsit kényeztetve. Russell a Williamsnél hozzászokott ahhoz, hogy a nem túl jó konstrukcióval kell küzdenie. Néha csodát is tett vele. Lewis (Hamilton) ettől teljesen elszokott.” – magyarázta az ex-versenyző.
Ugyanakkor Surer hozzátette, hogy a szerencse/balszerencse is közre játszott a két pilóta jelenlegi helyzetéhez. Hamilton ugyan jó tempót diktált az elmúlt futamokon, viszont a körülmények miatt pozíciókat veszített. Ezzel szemben Russellnek jól jött ki a Safety Car Melbourne-ben, így ő nyert a helyzeten.
„Hamiltonnak nagyon nehéz dolga lesz Russell ellen. Különösen az időmérőkön. Ám nem sok különbség van kettőjük között. A versenyen Hamilton az etalon, aki ugyan mindig nyafog a rádióban, viszont mindent bele is ad. Ezért nem aggódom Lewis miatt.”
A svájci szerint a fiatalabb versenyző így nem fog felülkerekedni csapattársán:
„Nem hiszem, hogy erre idén sor kerül. Ha mégis, akkor az nem a vezetési képességnek tudható be, hanem a szerencse és balszerencse váltakozásának.”