Abdulaziz Bin Turki Al-Faisal szaúd-arábiai miniszter felajánlotta Lewis Hamiltonnak, hogy tárgyaljon vele az országgal kapcsolatos problémáiról.
Szaúd-Arábiát folyamatosan elítélik az emberi jogok sorozatos megsértése miatt. Ez mégsem akadályozta meg az F1-et abban, hogy szerződést kössön velük versenyrendezés céljából.
Hamilton, aki az emberi jogok elkötelezett szószólója, bírálta Szaúd-Arábiát a politikája miatt. Úgy véli azonban, hogy az F1 ottani jelenléte javíthat a helyzeten.
Erre reagálva a szaúdi miniszter, Abdulaziz Bin Turki Al-Faisal herceg felajánlotta Hamiltonnak, hogy beszélgessen vele. Hogy a királysággal kapcsolatos problémáira, kérdéseire választ kaphasson.
„Láttam Lewis megjegyzéseit, és azt, hogy problémái vannak néhány dologgal Szaúd-Arábiában” – mondta Al-Faisal. „Nyíltan és őszintén megmondtam neki, hogy beszélhet velem.”
„Üljünk le, beszéljük meg, mik a problémái, és értsük meg, hol tartunk, mert sok ilyen dologról sokat olvas az ember Szaúd-Arábiával kapcsolatban, de nem látja, mik a részletek.”
Al-Faisal miniszter továbbá, azt állítja, hogy az F1-et azért hívták meg az országba, hogy megoldják velük a világ problémáit.
„Mondhattuk volna, hogy nem akarunk fejfájást magunknak, hadd ítéljen el minket a nemzetközi közösség, amennyire csak akar, és legyen vita, de senki ne szóljon bele” – mondta. „De nem tettük meg.”
„Nyílt vitát akarunk folytatni, és ezt elmondtam, az FIA-val és az F1-gyel. Együtt kellene leülnünk és megértenünk a helyzetet, mert együtt vagyunk itt.”
Hamilton volt a szószóló a versenyzők között
Hamilton Szaúd-Arábiával szembeni legutóbbi kritikáinak nagy része azzal a rakétatámadással volt kapcsolatos, amely a nagydíj hétvégéjén történt a pályától alig néhány mérföldre.
Állítólag ő vette át az irányítást a pilóták között a támadás utáni versenyzői megbeszélésen. A hétszeres világbajnok még azt is elmondta, hogy örömmel indult haza, miután a verseny véget ért.
A pálya közelében történt támadás tehát lesújtó volt Szaúd-Arábia F1-es érdekeltségei számára. A rajongók pedig világszerte aggódtak az F1-esek biztonságáért.
Ráadásul még az F1-et is kritizálták, mondván az anyagiakat helyezték előtérbe a biztonsággal szemben azzal, hogy nem fújták le a versenyhétvégét. Végül probléma nélkül zajlott le a Szaúd-arábai Nagydíj.