Szergej Szirotkin szerint Monaco a bizonyíték, hogy a Williams maga mögött hagyta a szezon legrosszabb időszakát.
A Monacói Nagydíjon az orosz újonc idén másodszorra bejutott a Q2-be, ahol a 13. pozíciót szerezte meg. A versenyen akár még a pontszerzők között is végezhetett volna, ha egy rajtrácson történő szabálysértés miatt nem kap tízmásodperces stop/go-büntetést: a Williamsnek problémái akadtak a kerék összeszerelésénél, amiért a háromperces tábla idejére nem tudták megfelelően rögzíteni a kereket. Az ilyenkor szokásos stop/go közrejátszott Szirotkin első ránézésre csalódást keltő 16. helyében, ám az orosz szerint a csapat időmérős teljesítménye bizonyítja, hogy a két héttel azelőtti spanyol futam csupán „egy elfelejtendő epizód”, Monacóban pedig ismét „visszatértünk a normális kerékvágásba”.
„Biztató folyamatot látok” – vette elő optimistább énjét Szirotkin. „Barcelona egyedi alkalom volt, amit mindenképpen bizonyítani akartam. Nem akartam, hogy az a hétvége megbolygassa a hozzáállásunkat és a motivációnkat, az itt és a gyárban végzett rengeteg munka eredményét. Ezután bizton állíthatjuk, hogy Barcelona kivételes eset volt. Harcban vagyunk, ami nem csak az eredmények, hanem a lelkiállapotunk szempontjából is fontos.”
Pszichológiailag valóban fontos megmutatni a gyárban maradt személyzetnek, hogy munkájuknak kézzel (illetve stopperrel) fogható eredménye van.
„Tudtam, hogy [az autó] más lesz, de azért megintcsak más ezt be is bizonyítani” – folytatta Szirotkin. „Nagyon fontos volt. Hülyének éreztem volna magam, ha kijelentem, hogy Spanyolország csak anomália volt, Monacóba érkezve pedig megismételjük az ottani szereplésünket. Nagyon örülök, hogy nem így alakult. Remélem, hogy ez az eredmény az itt és a gyárban dolgozókat is jó érzéssel tölti el, akik talán nehezebben észlelik az előrelépéseket.”
A nulla pont ellenére Szirotkinnak lényegesen jobb hétvégéje volt, mint Lance Strollnak, aki a szerény 17. helyről rajtolt, majd a versenyt két defekt és pocsék tempó társaságában ugyanitt fejezte be.
„Szörnyű nap volt” – foglalta össze nagydíját a kanadai. „Mivel körhátrányban voltam, végig azzal foglalatoskodtam, hogy figyeljem a kék zászlókat és elengedjem a többieket. Az egész futam során túlmelegedési problémákkal küszködtünk, a lekörözések alatt pedig folyamatosan a különbségek kiautózására kellett koncentrálnom; nem volt valami sok lehetőségem, nem is igazán nevezném ezt versenyzésnek.”
Stroll két defektjét azonos technikai hiba okozta, árulta el Paddy Lowe technikai igazgató.
„Az első defekt a fékek túlmelegedése miatt következett be, ami túlhevítette a felnit is” – magyarázta Lowe. „Mivel ezt a problémát nem sikerült orvosolnunk a második szett esetében, ismét defektet kaptunk. A verseny hátralevő szakaszában sikerült kezelnünk a dolgot, de ennyi boxkiállással és kékzászlózással Lance képtelen volt előrébb keveredni.”