Jean Todt FIA-elnök nem érti, miért ’örvend’ ekkora közutálatnak a halo, és meglepte a rendszert érő negativitás mértéke.
Az elmúlt évek egyik legmakacsabb FIA-kampánya a fejvédelemre összpontosított. Több hangzatos alternatíva is felmerült már, mint például a halo, a shield vagy az aeroscreen, a ketrecharcból pedig végül a halo jött ki győztesen. Az eredetileg 2017-re szánt kamerakép-torzító eszközt tehát 2018-tól kötelező minden F1-es autó kasztnijára erősíteni, annak ellenére, hogy esztétikai alapokra hivatkozva számos versenyző és prominens paddockfigura – a rajongókról nem is beszélve – keserű kritikával illette a rendszert. Todt azonban „óriási előnynek” tartja a halo jelenlétét (elvégre az elnökségi kampányának sarkalatos pontjáról beszélünk), és továbbra is saját keresztes hadjárataként tekint a biztonság fokozására.
„Nagyon meg vagyok lepve… számomra a halo csupán egy apró módosítás, aminek óriási előnyei vannak a biztonságra vonatkoztatva” – kommentálta Todt. „Azt pedig különösen érdekesnek találom, hogy mekkora felhajtás övezi a halo F1-es implementációját; noha megértem, hogy csúcskategória lévén az F1-ről esik a legtöbb szó és ez osztja meg leginkább a közönséget, ám a többi szériába voltaképpen kommentár nélkül sikerült bevezetnünk. A halo az együléses versenysorozatok biztonságának javítását megcélzó fejlődés következő lépése. Nekem az a legfontosabb, hogy ez csökkenteni fogja a kockázatok számát, ami pedig a tényleges eszközt illeti, a mérnökök döntöttek ez a verzió mellett. Két külön kutatást is végeztek, és a halo szállította a legmeggyőzőbb adatokat. Sajnos ez sem bombabiztos, és habár a motorsportok még mindig veszélyesek, ezzel legalább csökkentjük a veszélyfaktort. Akármit is kell tennünk az autók biztonságosabbá tételéhez és a versenyzők megvédéséhez, meg fogjuk tenni.”