Yuki Tsunoda már óvatosabban fogalmaz, és megelégedne részsikerekkel is, miután első versenye felejthetően alakult a Red Bullnál.
Egy héttel ezelőtt ugyanis Tsunoda Japánban a dobogót tűzte ki célnak, ám erre esélye sem volt, pláne azután, hogy az időmérő középső felvonásában megcsúszott az első kanyarnál (15 kmh-val nagyobb tempóval érkezett oda, mint a hétvége folyamán addig bármikor), így nem jutott be a Q3-ba, az előzési nehézségeket okozó pályán pedig még a pontszerzés sem jött össze neki.
„Most sokkal nyugodtabb vagyok, mert kevesebb nyilvános eseményen kell részt vennem, több időt tudok tölteni a felkészüléssel. Már tudom azt is, hogyan viselkedik az autó, legalábbis jobban ismerem, mint az előző héten” – idézte Tsunodát a Bahreini Nagydíj előtt az F1 hivatalos honlapja.
„Azt hiszem, célnak jó, hogy pontokat szerezzek, vagy közelebb legyen Max [Verstappenhez] és tudjam segíteni a futamon, bejussak a Q3-ba.”
Tsunoda vagy elképesztően optimista, vagy tényleg rögtön üde meglepetést hoz
A japán pilóta nyilatkozatából az szűrhető le, most még ő sem látja a megoldást arra a kérdésre, hogy mitől lehetne gyorsabb, így nem biztos, hogy a hétvégi Bahreini Nagydíjon sokkal jobban fog muzsikálni.
„Több kört kell megtennem, és az a fontos, hogy tanuljam az autó beállítását. Kicsit másképp kell hozzáállnom, mint a Racing Bullsnál – mondta. – Azt gondolom, kialakíthatok olyan egyensúlyt, mint ott sikerült, de attól nem feltétlenül lesz jobb a teljesítményem. Mélyebbre kell ásnom, mert egyelőre nem tudom, milyen beállítástól lenne gyorsabb az autó.”
„Ez olyan, mint egy kísérleti labor sokféle vegyianyaggal, ahol időnként minden jól alakul, máskor minden rosszul. Szerintem ez természetes dolog, mert amikor valaki beül egy új autóba, hullámzó lesz a teljesítménye.”
Mindemellett azért pozitívumot is lát. „Még korai kijelenteni, hogy kényelmesen tudom-e vezetni az autót vagy sem. De úgy gondolom, el boldogulok az egyensúlyával, amivel a legtöbben eddig küszködtek” – közölte, megerősítve a korábbi tesztelések és szimulátoros vezetések alapján levont következtetéseit.
A McLaren kielemezte a Japán Nagydíjat, és nem arra jutott, amire az őket kritizálók