back to top
2025. szeptember 02. 20:25
KezdőlapFormula 1„Úgy fogja érezni, hogy ez nagyon igazságtalan” – Norris kiesése miatt fájdalommal...

„Úgy fogja érezni, hogy ez nagyon igazságtalan” – Norris kiesése miatt fájdalommal vegyes a McLaren öröme

-

Lando Norris frusztrált és csalódott, miközben a McLarennek is fáj a brit pilóta kiesése a Holland Nagydíjról.

Miután Lando Norris visszaelőzte a rajtnál elé kerülő Max Verstappent a Holland Nagydíjon, úgy tűnt, hogy a McLaren tükörsima kettős győzelmet arat, ám végül a futam hajrájában Norris autója füstölve megadta magát. Az Oscar Piastrit végig nyomás alatt tartó brit hátránya ezzel 9-ről 34 pontra nőtt az összetettben, Jacques Villeneuve szerint pedig nem biztos, hogy a hátralevő 9 futamon vissza fogjak kapni, amit az élet most elvett tőle.

„Ez nagyon kemény, mert nem a pilótán múlik, és úgy fogja érezni, hogy ez nagyon igazságtalan. A múltban ez nem számított, mert rengeteg autó lerobbant, úgyhogy ezek a dolgok kiegyenlítődtek. De manapság már nem robbannak le, szóval amikor az egyikkel mégis ez történik, az valószínűleg nem fog kiegyenlítődni a másik oldal által” – vélekedett a kanadai a Sky Sports műsorában.

Norris kiesése miatt a McLaren öröme sem lehet felhőtlen. „Ma megtapasztaltuk a motorsport két oldalát – értékelt Andrea Stella csapatfőnök. – Az egyiken ott van az öröm és az elégedettség egy újabb McLaren-győzelem miatt, egy megérdemelt győzelem miatt Oscarnak, aki nagyon erős és tiszta hétvégét teljesített. A másik oldalon pedig ott van a csalódás és a fájdalom a kiesés miatt. Lando versenyben volt a győzelemért, a kettős győzelem pedig egyértelműen elérhető volt a McLarennek. Egyszerre örülünk és érezzük a fájdalmat, de ilyen a versenyzés.”

Így állt meg az autó Norris alatt:

Az olasz szakember arról még nem tudott konkrétumokkal szolgálni, hogy mi romlott el Norris autójában.  „Még nem tudjuk. Nem lenne igazságos spekulálni, akár a váz, akár a motor problémájáról van szó. Egy csapat vagyunk, ezért nincs különbség abban, hogy hol a felelősség. Ki fogjuk viszgálni, megtaláljuk a problémát, kijavítjuk, és újra nekivágunk.”

Miután kiesett, szívszorító volt látni, ahogy Norris leült a pálya melletti domboldalra. „Kemény verseny volt, úgyhogy csak le akartam ülni – mondta erről az F1 TV-nek. – Egy kicsit csalódott vagyok, de végső soron semmit nem csinálhattam volna másként. Frusztráló, de ezeket a dolgokat nem én irányítom, nem tehetek semmit.”

„Itt nem sokat tehetsz – felelte arra a felvetésre, hogy végig gyors volt és amennyire lehetett, nyomást helyezett a csapattársára. – Úgy éreztem, hogy egy kicsit gyorsabb vagyok [Piastrinál], de ezen a pályán nyolc tizeddel gyorsabbnak kell lenned az előzéshez, annyival pedig nem voltam gyorsabb. Nagyjából végig két másodpercen belül haladtam, jól vezettem, ennél többet nem kérhettem volna. Már négy másodperces hátrányban elkezded érezni a turbulens levegőt, és nem is számítottam arra, hogy 2-3 másodpercen belül leszek.”

▼▼ Következő cikk ▼▼