back to top
2025. december 05. 17:41
KezdőlapFormula 1Verstappen: Nem vagyunk elég gyorsak

Verstappen: Nem vagyunk elég gyorsak

-

Viszonylag elégedett volt a vasárnap az idei világbajnoki címért Lando Norrishoz képest 12 pontos lemaradásból csatába induló Max Verstappen az Abu-dzabi Nagydíj első edzésnapja után, de elmondta, hogy sokat kell javulniuk a folytatásra.

Max Verstappen az Abu-dzabi Nagydíj mindkét pénteki szabadedzését a második helyen zárta, és mindkétszer Lando Norris végzett előre, ám míg az első tréningen csak 0,008 másodperc, addig a másodikon már 0,363 másodperc volt a két versenyző között. Ez persze még semmit nem jelent a folytatásra nézve, hiszen mind a McLaren, mind a Red Bull változtatni fog az autója beállításain szombatra, ám azt megmutatja, hogy Verstappennek többet kell gyorsulnia.

A nap folyamán a négyszeres világbajnok többször is panaszkodott az autó egyensúlyára, majd utólag elmondta, noha sikerült elég jó tartományba hozni a kocsit, továbbra is egy állandó probléma hátráltatja.

„Egész rendben volt a nap, meglehetősen elégedett voltam az autóval. Valószínűleg egy kicsit gyorsabbnak kellene lennünk, mer még mindig nem vagyunk elég gyorsak – kezdte értékelését a holland. – Összességében azt hiszem, elég jó tartományban vagyunk, ugyanakkor úgy néz ki, hogy elég nagy a lemaradás, amit be kell hoznunk. A magunk részéről megpróbáljuk a lehető legjobb autót összerakni, aztán meglátjuk, mennyit tudunk találni az éjszaka folyamán. Mind az egykörös, mind a hosszú etapokon mutatott tempón javítanunk kell.”

Arra a kérdésre, hogy rendben van-e az RB21-es egyensúlya, Verstappen azt válaszolta, hogy „ez egy állandó küzdelem, de nincs ebben semmi új.”

Az Abu-dzabi Nagydíj programja magyar idő szerint szombaton 11 óra 30 perctől folytatódik a harmadik szabadedzéssel, majd 15 órától jön az év utolsó időmérője.

▼▼ Következő cikk ▼▼