Noha Toto Wolff Mercedes-csapatfőnök nem szereti túl nagy nyomás alatt tartani alkalmazottait, a Sergio Marchionnét és az ő igazgatási filozófiáját ért kritikákat „leegyszerűsítésnek” tartja.
A Ferrarinál dolgozni nagy dicsőség, ám egyben nagy megterhelés is, a vezetőség ugyanis hatalmas nyomás alatt tartja a személyzetet. A végül kisebbfajta kudarcba fulladó 2017-es szezon során Marchionne nem volt rest nyilvánosan kritizálni a csapatot a szezon második felében tapasztalt megbízhatósági problémák miatt, valamint a hullámzó teljesítményű Kimi Räikkönen sem úszta meg hidegzuhany nélkül. Néhányan úgy vélik, a Ferrari-főnök hozzáállása közrejátszott a Mercedes győzelmében, a németek azonban nem olyan biztosak ebben.
„A gyémánt is nyomás alatt fejlődik ki, habár a nyomás szétrobbanthat egy csövet is” – filozofált Wolff. „Sergio Marchionne az egyik legsikeresebb üzletember, akivel valaha találkoztam, és egyben az egyik legélesebb elme birtokosa is. Eddig sikeresnek mondható [a Ferrarinál tapasztalható vezetési stílus]; túlzott leegyszerűsítés lenne kijelenteni, hogy a Ferrari 2017-es szezonja, pontosabban annak a vége, a személyzetre gyakorolt nyomás következménye.”
Tagadhatatlan azonban, hogy a Ferrarival ellentétben a Mercedesnél jóval demokratikusabb körülmények uralkodnak.
„Mindenkit arra bátorítunk, hogy mondja ki a véleményét” – folytatta Wolff. „A szervezetünk mottója a ’lásd meg, mondd ki, javítsd ki’, aminek alapja egy biztonságos környezet, amiben mindenki fel mer szólalni, ez ugyanis a fejlődés előfeltétele. Egészen a legfelsőbb vezetőségtől kezdve igyekszünk a problémát okolni, és sosem az egyént. Persze könnyű kijelenteni, hogy ’igen, ez nálunk így megy’, mert az ember valójában ösztönösen bűnbakot keres a stressz feloldása végett – ő a hibás. Nagyon keményen dolgozunk, hogy ez nálunk ne így legyen, mert amint elkezded az embereket hibáztatni, azonnal magukba zárkóznak, ami az innováció és a kockázatvállalás rovására megy. Mi viszont pontosan ezeket akarjuk; a mienk egy rizikóvállaló és innovatív üzlet.”