A vonalvezetés módosítása mellett egy stratégiai különbség is lesz a tavalyi és az idei London E-Prix között.
Tavaly nagyon kritizálták a beltéri-kültéri pálya egyik részét, ezen változtattak első körben. Az épület mögötti két visszafordító sok baleset helyszíne volt, többen is felemelték a hangjukat, hogy változtatást szeretnének.
A két 180 fokos kanyar helyett most két sikánná szelídült a szakasz, ami nagyobb tempót enged meg a pilótáknak. Így viszont kisebb a féktáv – és a visszanyert energia –, de nem kell olyan kis sebességről újra kigyorsítani.
View this post on Instagram
A stratégia szempontjából azonban kétrétegű a módosítás. Tavaly a felhasználható energia előzetesen megállapított mennyiségét, az 52 kWh-át csökkentették 48-ra, most az új vonalvezetésre reagálva pedig még két egységet csippentettek le ebből.
2021-ben a pilóták szerint így is padlógázzal mehettek, és nem volt szükség taktikázásra. Ennek tulajdonítják azt is, hogy sokan merészebbek voltak, és ezért volt sok ütközés a pályán.
Persze, ez még nem a végleges értéket jelenti, innen az FIA még később is változtathat majd, ahogy ez már történt több ízben.
Vandoorne a jelenlegi listavezető tavaly egy győzelmet bukott el azzal, hogy beleütköztek hátulról, és végül csak 17 ponttal végzett a későbbi bajnok de Vries mögött.
„Nagyon sokan mentek a többieknek, és sok törmelék volt a pályán tavaly Londonban. Remélem, ezzel a változtatással kevesebb ilyen lesz, de nem tudom, hogy ez változtat-e a stratégián.” – nyilatkozta a belga versenyző a The Race-nek.
„Remélem, nagyobb kihívás lesz, mert London tavaly a könnyebben megoldható helyszínek közé tartozott, mondjuk így. Még az FIA-n múlik, hogy javasolnak-e újabb csökkentést. Tavaly is így tettek, de még egy lépést meg kell tenniük.” – vélte Vandoorne.