Liam Lawson nagyszerű versenyzés után idei második futamgyőzelmét aratta az F2-ben, Ticktum és Piastri előtt.
A Formula 2 második, szombat reggeli sprintfutama vizes pályán kezdődött, a tegnap zseniális előzéssel fordított rajtrácsos pole-t megszerző Marcus Armstrong azonban csak a bokszból rajtolhatott, mert lefulladt a felvezető körön.
Az első helyet így Liam Lawson örökölte meg, ám a mögüle induló Piastri lerajtolta. Ticktum is szépen startolt, megelőzte Theo Pourchaire-t. A mezőny végén történt egy kis koccanás, Petecof állt falba a Sainte Devote-ból kigyorsítva, Satóval értek össze.
Az első néhány körben Lawson eléggé mutatta magát Piastri mögött, láthatóan kereste az előzési lehetőséget. Marcus Armstrong versenye a harmadik körben be is fejeződött, a Sainte Devote bukóterében parkolt le, így jött egy rövidke virtuális safety car fázis.
Az ötödik kör elején Drugovich hibázott, így kicsúszott az első tízből. Ám az élen eközben óriási csatát kezdett vívni Lawson és Piastri. Az új-zélandi először az alagút végi féktávon, majd a Rascasse-ban próbálkozott az Alpine akadémista ellen, utóbbi esetben pedig sikerült is neki a bravúros előzés.
Piastri nem tudott túl jó tempót diktálni, Lawson nagyon könnyedén kezdett ellépni tőle, és még megkapta maga mögé Ticktumot is.
Az első kanyar továbbra is kritikus pontnak számított, Samaia, majd Sato is járt a bukóterében, sőt utóbbi ott is maradt, ezért ismét jött a virtuális safety car fázis. Ezt kihasználva, a mezőnyből elsőként a két UNI-Virtuosi, Zhou és Drugovich jöttek be slick gumikért. Ám az első pár körükben látszott, hogy ez túl korainak bizonyult, kört kaptak és volt olyan kör, amikor 25 másodperccel voltak lassabbak az élmenőknél. Zhou a 15. körben vissza is jött a bokszba, hogy visszakapja az esőgumikat, ezzel végleg beigazolódott, hogy korai volt a csere. Eközben Ticktum vállalt be egy előzést Piastri ellen az alagút után, sikerült is végig vinnie a manővert, feljött másodiknak. Ezután kezdett csak igazán gyors tempót diktálni, a leggyorsabb köröket dobálva nagyon hamar utolérte Lawsont.
Lundgaard a Mirebau kanyarban fékezte el magát, így az ő versenye is véget ért, a 14. helyről állt ki.
A hatodik helyen eközben Boschung látványosan lassú időket autózott, több autót is igyekezett maga mögött tartani, sorrendben többek között Nissanyt, Daruvalát és Verschoort. Utóbbi kettő közt történt is egy pozíciócsere, Verschoor ezzel feljött a pontszerző 8. pozícióba.
Zhou rémálomszerű versenye csak még rosszabbá vált, amikor ő is elfékezte az első kanyart, ezzel utolsónak esett már vissza. Miközben Lawson tudott reagálni Ticktumra és egészen eltávolodott a brittől, a Boschung-vezette bolyban zajlottak az események. Oda-vissza előzgették egymást, ám Nissany kiszállt ebből a csatából, amikor eltalálta a falat az első kanyarból történő kigyorsításkor.
Vips mutatott be egy szép előzést a 4. helyért, Pourchaire ellen a Mirebau-ban, miközben Viscaal kilökte Beckmannt a Sainte Devote-nál, így jöhetett a Monacóban már-már menetrendszerű safety-car fázis. Épp ekkor váltott slickekre Shwartzman, a 11. helyről várhatta így az újraindítást, ami után már mindössze két kör következett az egy órás időlimit miatt.
A végén Vips volt igazán közel Piastrihoz és a harmadik helyhez, de Piastri sikeresen levédekezte az észt támadásait. Lawsont viszont Ticktum már nem tudta támadni a végén, ezzel Bahrein után Monacóban is nyerni tudott első F2-es szezonjában.
A már említett Piastrit és Vipset az ötödik helyen Pourchaire követte, Boschung megtartotta a hatodik helyét, a pontszerzők sorát pedig Verschoor és Zendeli zárták.
Lawson a győzelmével nagyot faragott hátrányából Zhou-val szemben, a kínai előnye 11 pontra olvadt.