Ha F2-es csapatot szeretnétek indítani jövőre, ne habozzatok, Bruno Michel ugyanis megnyitotta a 2018-as szezonra érvényes jelentkezési folyamatot.
A 2018-as F2-es szezonnal megkezdődik egy hároméves periódus, amelyre a széria 2011 óta először új autókat vezet be, amelyeket az aktuális F1-es autókról mintázva terveznek meg. Michel arra számít, hogy a rajtrácsot jelenleg alkotó tíz csapat mindegyike elkötelezi magát az újabb ciklusra, és felfedte, hogy számos külső jelentkező érdeklődést mutatott az esetleges csapatalapításra.
„Minden jelenlegi csapatunk, illetve egyéb kategóriákban versenyző alakulatok is beszélgetéseket kezdeményeztek velünk” – mondta Michel. „Emellett olyanoktól is érkeztek érdeklődő üzenetek, akik a semmiből szeretnének felépíteni egy csapatot.”
Az F2 némi háttérinformáció megszerzése végett még a héten felveszi a kapcsolatot a jelentkezőkkel, kulcsfontosságú ugyanis, hogy a csapat a 2020-ig tartó hároméves periódusra teljességgel elkötelezze magát, így biztosítva, hogy minden jelentkezőnek fenntartható üzleti modell legyen a csapatbirtoklás.
„Az elmúlt sportterületi és egyéb tevékenységekkel kapcsolatban lesz információra szükségünk” – folytatta Michel. „A legtöbb csapatot már eleve ismerjük, de emellett fontos még a pénzügyi háttér és egy üzleti terv. Csak így tudjuk biztosítani, hogy stabil entitásokká váljanak az elkövetkező három évben.”
A 2017-es rajtrácson egyébiránt csupán 10 csapat 20 autója szerepel, amely a legalacsonyabb szám a kategória még GP2 néven való 2005-ös megalakulása óta. A rekordmennyiség eddig 26 autó volt, Michel szerint azonban jövőre ettől még elmaradnak.
„A piac által jelenleg nyújtható támogatásokat szem előtt tartva lőjük be a céljaink és elvárásaink” – mondta Michel. „Óvatosnak kell lennünk, mert míg a múltban 26 autó fenntartása nem jelentett különösebb problémákat, a piac azóta jelentősen megváltozott. Ez alapján nem hiszem, hogy 26 autónk lesz, legalábbis az első évben biztosan nem. Jelenleg 20-fős a mezőny; talán valahova a két érték közé érkezünk majd.”
Az új autót, amelyen olyan sok áll vagy bukik, a monzai fordulón mutatják majd be szeptemberben. Michel szerint ez inkább vonzó tényező lesz, mivel „az új csapatoknak most kevésbé lesz kockázatos beszállniuk a sorozatba, mert mindenkinek meg kell értenie majd az új autót”. Az elmúlt időszak fontos témája még a költségkorlátozás, az F2 ugyanis a viszonylag drágább szériák közé tartozik. Az új autókat nem ingyen szolgáltatják, a csapatoknak „be kell fektetniük”, ám Michel és a szériavezetés kikötötte, hogy az egy autó megfelelő működtetéséhez és fenntartásához szükséges emberek száma alacsony lesz (pontosabban 12), ami kedvezhet a pénztárcáknak, különösen hozzáadva a már meglévő korlátozásokhoz, mint például a szélcsatornás tesztlimithez.