Az F3 idei kiírását a brazil Gabriel Bortoleto nyerte meg, aki innentől a McLaren utánpótlás programjának támogatását élvezi.
Bortoleto karrierjét a Fernando Alonso által alapított A14 Management segítette, de a szintlépéssel közelebb került ahhoz, hogy eljusson az F1-be, és a mezőny első állandó brazil versenyzője legyen Felipe Massa 2017 végi visszavonulása óta.
Az F1-es csapatok közül a Haasnak nincs akadémiája, az Aston Martin egyelőre csak Felipe Drugovichot alkalmazza ilyen formában. A többi nyolc istállóból eddig a McLaren programjában volt a legkevesebb pilóta, Bortoleto révén 4-re nő ez a szám.
A McLaren szintén leigazolta opcióval Brando Badoert is, akinek a fejlődését egy éven keresztül követik, mielőtt eldöntik, beveszik-e a programba. Igen, ő a főleg az 1990-es években az F1-ben versenyző Luca Badoer fia, aki azzal vált híressé, hogy a legtöbb futamon indult úgy, hogy sosem szerzett pontot (és elsírta magát, amikor az 1999-es Európa Nagydíjon pontszerző helyről kiesett a Minardival). Továbbá ő volt az, aki csúnyán felsült 2009-ben a Ferrarinál, amikor Felipe Massát helyettesítette két verseny erejéig.
Az utánpótlás világából szintén friss hír, hogy a Haas a Ferrari egyik akadémistáját, az F2-ben versenyző Oliver Bearmant ülteti autóba idén két szabadedzésen a kötelező ilyen vállalás teljesítésére, ezekre Mexikóban és Abu-Dzabiban kerül sor.