Hétvégén újra Finnországban versenyez a rali-világbajnokság mezőnye, de ezúttal az „igazi” finn verseny következik, igaz szokatlan időpontban.
A koronavírus ez esetben is közbeszólt, 2020-ban nem sikerült megrendezni a jubileumi 70. versenyt, és 2021-ben is két hónappal a megszokott augusztusi időpont után rendezik az ikonikus murvás futamot. Február végén a havas Arctic Rally Finland már kárpótolhatta a rajongókat, de az igazi őrület mégis csak most következik. Brutális tempóval száguldanak a versenyzők az erdei murvás pályákon, a ralihoz nem szokott nézőket egyenesen ledöbbenti a látvány, de még a ralibarátok is hátralépnek egyet, amikor a világsztárok keresztben érkeznek, ötödik fokozatban padlógázzal.
Az utolsó versenyen 2019-ben Ott Tanak nyert, Esapekka Lappi és Jari-Matti Latvala előtt. Most is ott lesznek mindhárman, és közülük ketten is nyerhetnek. Tanak már Hyundai-jal versenyez, Esapekka Lappi a Toyotánál kapott ülést. Igaz Lappitól nem várja el a győzelmet Latvala, aki már csapatvezetőként igazgatja a toyotásokat. Ő inkább Ogeier, Evans vagy Rovanpera győzelmében bízik (ez esetben csapatvezetőként ős is nyerne egy Finn Rallyt). Lappi régen ült WRC-ben, így a legjobb öt már jó eredmény lenne számára, Takamoto Katsuta pedig hiába van jó formában, óriási meglepetés lenne, ha ezeken a különleges képességeket igénylő pályákon akár csak a dobogón is végezne. A Toyota számára a tét egyrész Ogier újabb vb címe, amit már itt megszerezhet, vagy pedig Rovanpera győzelme amire szintén komoly esély van.
A Hyundai persze abban bízik, hogy Tanak nyeri a versenyt, neki ez félig-meddig hazai terep, így várhatóan nagyot csatázik majd Rovanperával. Bíznak még Neuville jó szereplésében is, a belga hat ponttal követi a bajnokságban második Evans-t, Ogier mögött pedig 50 pont a hátránya, kellenek neki a pontok. Craig Breen vezeti majd a harmadik autót, ő 2016-ban egy DS3 WRC-vel harmadik lett ezen a versenyen.
A Ford szokás szerint Gus Greensmith-szel és Adrien Fourmaux-val indul, és szokás szerint abban bízhatnak, hogy ha a másik két csapat pilótái bajba kerülnek, akkor ők is elérhetnek egy kiemelkedő eredményt. A tempó tekintetében sajnos idén messze vannak a másik két istállótól.
A WRC2-ben nyolc versenyző nevezett, Mads Ostberg előtt áll a legnehezebb feladat, mindenképpen jó eredményt kell elérnie, ha életben akarja tartani bajnoki reményeit. Huttunen, Gryazin, Solberg és Suninen lesznek a legnagyobb versenytársai.
19 gyorsasági szakaszon 287 kilométert kell teljesíteniük a párosoknak. A verseny péntek reggel a shakedownnal kezdődik, majd kora délután már jön az első gyorsasági. Az első nap 90 kilométere után 150 kilométernyi gyors jut a második napra, vasárnap pedig négy szakaszon 45 kilométer a versenytáv.