A DTM és a Super GT bajnokság főnökei is a Motegiben tartott szombati bemutató után úgy látják, hogy nagyot léptek előre azért, hogy létrehozzanak egy közös interszériát. Ilyen jellegű terveket már 2 éve is bejelentettek, akkor úgy indult a dolog, hogy pár versenyen a DTM autói is indultak volna Super GT-sek versenyein, aztán ebből született meg 2017 év elejére a kombinált „Class 1” néven ismert szabályrendszer.
Az újabb löketet a két bajnokság egyesítéséhez a Mercedes DTM-ből történő kiválása okozta, ezután a megrekedt tárgyalásokat újult erővel folytatták a Super GT-sekkel. A német széria szezonzáróján Hockenheimben múlt hónapban demóztak a Lexussal illetve a Nissan GT500-assal, ez volt az első lépés ahhoz, hogy megerősítsék a közeledési szándékaikat.
Szombaton három DTM autó csatlakozott a Super GT-s masinákhoz, egy második demózás helyszíne azonban már a japánok szezonzáróján, Motegiben került sor. Loic Duval, Maro Engel és Augusto Farfus képviselte az Audit, a Mercedest és a BMW-t, hozzájuk csatlakozott Heikki Kovalainen (Lexus), Ronnie Quintarelli (Nissan) és Tomoki Nojiri (Honda). Mivel a Honda nem utazott el Hockenheimbe, ez az első alkalom, hogy mind a hat márka képviselte magát a pályán egy bemutató erejéig.
A Super GT elnöke, Masaaki Bandoh elhintette, hogy egy kombinált verseny lehet a következő lépés a két bemutató után, miközben folyik tovább a munka azon, hogy összehozzák a szabályrendszerüket a DTM-ével:
„Egy szívmelengető pillanat volt, amikor a Nissan GT-R és a Lexus LC500-as felsorakozott a három DTM autó mellé Hockenheimben. Ma, hat autó ment együtt, ez is egy érzelmes pillanat. Azt hiszem, hogy az eddigi távolság Európa, a DTM, a Super GT és Japán között csökkent. Az, hogy ezeket az autókat összeraktuk, és elhoztuk a rajongóinknak, egy nagy lépés egy nemzetközi bajnokság felé.”
Gerhard Berger, az ITR (DTM promóter) elnöke hozzátette: „Most Bandoh elnök úrral nem csak arra törekszünk, hogy elmélyítsük a barátságunkat, hanem közös szabályrendszert is létre kell hoznunk. Ha Japánban és Németországban is közös szabályrendszer alapján építenek versenyautókat, akkor az autók mindkét sorozatban versenyezhetnek, növelve ezzel is a résztvevő márkák számát, valamint csökkenti a költségeket is. Reméljük, hogy a végső célunkat is sikerül elérni, egy interszériát, ami megelégedéssel tölti el majd mindkét eddigi külön széria rajongóit.”