A Hyundai tavaly megnyerte a versenyzők és a csapatok bajnokságát is a WTCR első szezonjában, Gabriele Tarquini és az YMR Racing okán. Jelenleg is mindkét bajnokságban a második helyen állnak a szezon felénél, mégis elégedetlenek.
Ami a túraautó világkupa jövőjével kapcsolatban már biztos, hogy egy szerződéshosszabbítást követően marad az Eurosport Events a WTCR kereskedelmi jogainak a birtokosa, és a WSC Group is, akik a TCR technikai szabályzatát adták a szériába. A Hyundai Motorsport csapatának az igazgatója, Andrea Adamo azonban elégedetlen azzal amilyen irányba halad a bajnokság, mert szerinte elvesztették az uralmat a gyártói programok felett, és ez szerinte elég véleményes. ÉS ezt el is mondta a TouringCarTimesnak:
„Elég elkeserítő a helyzet, mert ennek ügyfél alapú versenyzésnek kellene lennie, de talán kicsit túlfeszítettük a határokat. Igazán meg szeretném érteni azt, hogy mi a WTCR jövője.”
Adamo ezzel eléggé az új 2019-es kínai belépőre a Lynk & Co-ra utal, akik négy autóval vesznek részt a bajnokságban, amelyeket a Cyan Racing üzemeltet. Ezen autókat azonban nem akarják nagyon másutt versenyeztetni. Azzal sem ért igazán egyet ő és a megnevezett cég sem, hogy a BoP mérések alapján a Hyundai i30 N TCR modelljük erejét 97.5%-ra csökkentették, valamint a hasmagasságot megemeltették 90 mmre, ami így a márkák közötti versengésben komoly befolyásoló tényezővel bír. Erről így vélekedett:
„Ha jól dolgozol, akkor a FIA és a WSC együttesen kinyír a BoP-val, ami ráadásul a világ minden táján érinti az ügyfeleinket, akik ettől nem lesznek boldogok.Ha rosszul végzed el a munkádat akkor sem lesznek boldogok az ügyfelek, hiszen azt gondolják, hogy az autód nem annyira jó. Innen nézve akármit is csinálsz a WTCR-ben, rosszul szerepelsz, és csak elköltesz egy halom pénzt. Megkérdőjelezem tehát azt, hogy jó-e az, amit csinálok. Azt hiszem, hogy a Peugeot lépett okosan: nincsenek itt a túraautó világkupában, így nincsenek a fókuszban. Ugyanakkor olyan BoP-vel mehetnek, ami túlzottan is jó nekik. A TCR nekünk az ügyfél alapú versenyzést jelenti. A WTCR esetében azonban ebben már kételkedek. Számomra az az ügyfél alapú versenyzés, amikor támogatjuk a TCR Kínát, hogy az jobbá váljon, ott leszünk a Új-Zélandon, amikor ott is elindul, hozzáteszünk az ausztrál, ázsiai amerikai meg hasonló országok versenyzéséhez, valamint a TCR Europe-hoz, ami mindenütt jól is működik. Mindent megteszek, hogy támogassam az ügyfél alapú versenyzést, és készen állok erre akár akkora költségvetéssel is, mint amibe a WTCR kerül. Jól dolgozunk, de érteni akarom, hogy mit akar a FIA az Eurosport a WSC a TCR-rel és a WTCR-rel a jövőben. Amint tudjuk azt, hogy mi a terv, eldönthetjük azt, hogy ezt elfogadjuk-e, avagy nem. Amennyiben tetszeni fog akkor OK, ha nem, akkor kiszállhatunk. Azt hiszem, hogy mindenki láthatja, hogy a Lynk & Co egy teljesen gyári program. Nem is kell ezt különösebben elemeznem, mert ezek tények. Így most várok, hogy mi fog történni, majd eldöntjük, hogy mit csinálunk majd. Sehol nincs kőbe vésve az, hogy elkötelezzük magunkat a WTCR iránt, és azt a pénzt amit a túraautó világkupában elköltünk, lazán nemzeti és regionális bajnokságokba is vihetjük, amiből akár nagyobb nyereségünk is lehet, hiszen jelenleg a WTCR-ben nem tiszta a helyzet.”