Felipe Massa leminősítette az IndyCar biztonsági előírásait, szerinte ugyanis az amerikai széria nem fordít kellő figyelmet a versenyzők biztonságára.
Vasárnap a Belga Nagydíjon miután Nico Hülkenberg beleszállt Fernando Alonso autójába, a spanyol versenyző átugratott Charles Leclerc feje felett, így aztán jó szolgálatot tett az autóra szerelt Halo. Egy héttel korábban ugyanakkor az IndyCar poconói versenyén Robert Wickens szenvedett súlyos balesetet, jelenleg is kórházban van.
„Ha megnézzük az elmúlt évek baleseteit az F1-ben és az IndyCarban. Elmondhatjuk, hogy az F1 mindig próbált fejlődni a Haloval, pályamódosításokkal, virtuális safety carral, stb, a biztonság növelése érdekében, míg az IndyCar nem sokat tesz…” – írta Massa Twitteren. „Hihetetlen azt látni, hogy egy olyan pályán, mint Pocono, ahol az átlagsebesség 360 km/h körül van, alacsonyabbak a falak és a kerítések, és nagyon veszélyes biztonsági szempontból!!! Bocs, hogy ezt mondom, de figyelniük kéne a versenyzők biztonságára…”
Erre persze felbolydult az IndyCar közösség is.
„Nem értek egyet ezzel, az IndyCar nagyon sok kutatást végez ezen a területen. 100%-ig biztosak akarnak lenni a dolgokban, mielőtt bevezetik.” – reagált Michael Andretti.
„Kicsit könnyebb ezeket a dolgokat úgy véghezvinni, hogy több száz milliós büdzsé van rá évente, minden évben új kaszni, stb.” – vélekedik Graham Rahal. „Az IndyCar keményen dolgozik, az új windscreen nem csak bevezetve lesz, de sokkal esztétikusabb is lesz. Az oválon való versenyzéshez 100%-ig akadálytalan kilátásra van szükség, a halo ezt nem tenné lehetővé számunkra. Megjegyezném továbbá, hogy az első nyitott területek (a halo esetén) még mindig lehetővé teszik, hogy törmelék repüljön a pilótafülkébe, az új windscreen azonban nem teszi lehetővé. Azt a jelentős tényt se felejtsük el, hogy az IndyCar és orvosink, mint például Dr. Trammel dolgoztak az F1-ben is és ahogy nézem sokan, ha megsérülnek, még mindig eljönnek az Egyesült Államokba, hogy Dr T nézze meg őket! Az IndyCar piszkosul sokat tesz a nemzetközi motorsportok biztonságáért!”
A Forma-1-ből távozó és minden bizonnyal az IndyCarba igazoló Fernando Alonso véleménye pedig a következő: „Őszintén szólva bármi megtörténhet a motorsportban. Nem csak az IndyCarban, itt az F1-ben is, és mindenféle motorsportban. Minél magadabb a sebesség, annál nagyobb a kockázat, a legnagyobb tempójú a világon pedig az Indy 500. A teljes bajnokság összességében nem extra kockázat, összehasonlítva az Indy 500-zal, ami valószínűleg a legnagyobb (legveszélyesebb).”