back to top
KezdőlapFastest SlapBruno Senna csatlakozik az Airspeederhez, mint pilóta és nagykövet

Bruno Senna csatlakozik az Airspeederhez, mint pilóta és nagykövet

-

Úgy tűnik, nincs olyan kategória, amelyben Bruno Senna ne tudna versenyezni, hiszen a brazil bejelentette, hogy a világ egyik első elektromos repülő autójának a pilótája lesz, miután csatlakozott az Airspeederhez!

Bruno versenyzett már a Formula-1-ben, a Formula-E-ben, az FIA World Endurance Championshipben, valamint a World eX verseny győztese is volt. Most bejelentették, hogy az Airspeeder, – a világ első elektromos repülő autók versenysorozatának megalkotója -, versenyző-fejlesztő pilótája és globális nagykövete lesz. Az első EXA futamot nemsokára bejelentik, Senna pedig csatlakozik a pilóták erős listájához, amelyen Ausztrália egyik vezető női autóversenyzője és egy Drone Champions League versenyző is szerepel.

A futamok kezdetben távirányításúak lesznek, majd 2023-tól és azután teljesen legénységgel ellátott versenysorozattá válnak. Senna kulcsszereplő lesz a sportág fejlesztésében, valamint a benne részt vevő Speeders technikai és dinamikai fejlesztésében.

Matt Pearson, az Alauda Aeronautics és Airspeeder alapítója nagyon büszke arra, hogy Senna a fedélzetre került, és úgy véli, hogy a brazil páratlan figyelmet hoz a bajnokságnak:

„Büszkék vagyunk rá, hogy Bruno Senna úgy döntött, hogy verseny- és fejlesztési pilótaként csatlakozik az Airspeeder családhoz. Karrierje során végig bizonyította hihetetlen képességeit, mint tiszta versenyző. Bruno ugyanakkor a versenyjárművek világklasszis fejlesztője is, akit lenyűgöz a csúcstechnológiák fejlesztése.

„Az F1-ben, a Formula E-ben, az eSportban és a drónrepülésben végzett versenyzői és fejlesztői tevékenysége tökéletesen felkészíti őt arra, hogy a világ legizgalmasabb és legfejlettebb új motorsport-formuláját irányítsa. A közelgő EXA versenyeink ezen sportok tökéletes elegyét képviselik. Bruno pedig a globális motorsport egyik legismertebb nevét és hihetetlen figyelmet hoz az Airspeederhez, a versenyjárművek technikai fejlesztése terén pedig páratlanul sokat tud, az abszolút határon való versenyzésével.”

Maga Senna rendkívül lelkes az iránt, amit az Airspeeder képvisel, és amit el akarnak érni. A brazil ezért nagyon várja, hogy részt vehessen a jövő autóversenyzésében:

„Nem tudtam ellenállni a lehetőségnek, hogy felkeressem az Airspeeder-t, hogy részese lehessek ennek a hihetetlen sportnak. Büszke vagyok rá, hogy ezzel a világ első elektromos repülő versenyautós versenysorozatát alakíthatom. Az Airspeeder egyesíti a versenyzés, a repülés és a csúcstechnológia fejlesztés iránti szenvedélyemet. Nagyon várom, hogy átvegyem az irányítást ezen hihetetlen járművek felett. Meg akarom mutatni a világnak, milyen lehetőségek rejlenek egy igazi, új generációs motorsportos műfajban.

„Alapvetően versenyző vagyok, de egyben a technika megszállottja is. Lenyűgözött a potenciálja a gyorsan közelgő fejlett légi mobilitás világmegváltó forradalmának. Airspeeder-pilótaként kifejezetten izgatottan várom, hogy az iparág számára helyet és teret alakítsak ki az elektromos repülő autók ígéretét beváltó hardware és digitális technológiák gyors fejlesztéséhez. Ezt a szerepet a motorsport az autózás korának kezdete óta betöltötte. Büszke vagyok rá, hogy versenyző elődeimhez hasonlóan úttörő szerepet játszhatok a mobilitás forradalmában a sportversenyek kemencéjében.”

Senna ismert arról, hogy óriási érdeklődést mutat az UAV repülés és fejlesztés iránt, szabadidejében is drónok átalakításával foglalkozik. Lenyűgözik a módosításokkal és fejlesztésekkel elérhető technikai előrelépések. Mindezeket az összetevőket összeadva tökéletes nagykövete lesz az Airspeedernek, nemcsak most, hanem a jövőben is.

Első szerepében, fejlesztőpilótaként, Senna a vállalat vezető mérnöki csapatával fog együtt dolgozni. Ők alkotják az Aluada Aeronauticsot (amelyet ugyanúgy Matt Pearson alapított), az EXA és az Airspeeder versenysorozatban részt vevő Speederek tervezőit és gyártóit. Maga a cég lenyűgöző pedigrével rendelkezik. Többek között a Ferrari többszörös F1-es világbajnokság-győztes kompozitmérnöke és a McLaren hiperautók fejlesztésével foglalkozó vezető tehetség is náluk dolgozik. Ez még nem minden, a vállalat az Airbus, a Boeing és a Rolls-Royce vezető projektvezetőivel is együtt dolgozik.

Senna szeretné felhasználni a versenyzőként tanult készségeit, és beépíteni ezt a tudását az Airspeedersekbe, hogy a versenyzés a lehető legizgalmasabb legyen:

„Elképesztő, ha a versenyzést a hozzáadott függőleges dimenzióval együtt vizsgáljuk. Versenyzőként izgatottan várom, hogy ebben a rendkívül dinamikus környezetben újradefiniáljam a versenyíveket, az előzési megközelítéseket és a boxutca-stratégiát. Még azt is mérlegeljük, hogy miképp lehet a legjobban megközelíteni a különböző dinamikus körülményeket, amikor szorosan követünk valakit az előzésre való felkészülés során. Airspeeder-pilótaként nem korlátoznak bennünket a „piszkos levegő” hatásai, amikor szorosan követjük egymást. Ez szoros, lebilincselő és végső soron elképesztő versenyeket fog biztosítani a rajongóknak. Teljesen függetlenül attól, hogy most néznek-e először autósportot, vagy egy életen át követik már az autóversenyzést.”

Senna kulcsszerepet játszik majd a pilóták F1-es pilótákhoz hasonló szintű kiképzésében is. Ez nem meglepő, hiszen az EXA Racing Seriesben az elit pilóták teljes értékű Mk3 Speederszel repülnek majd és késhegyre menő csatákat vívnak majd, akár 200 km/órás sebességgel. Az Airspeeder versenyeken részt vevő Speederek ugyanolyan gyors hajtűkanyarvételi képességekkel büszkélkedhetnek majd, mint egy Forma-1-es autó. A függőleges mozgás hozzáadott dimenziójával a pilóták végül több mint 6G-t kell, hogy kibírjanak. Ez a szám a klasszikus motorsportok legkeményebb számaival mérhető össze. Senna tapasztalata felbecsülhetetlenül értékes lesz az EXA pilóták felkészítésében ezekre a körülményekre, amikor a versenyzők átmennek a majd abba a fázisba, amikor már majd legénység is kell.

A brazil pilóta és versenyzőtársai olyan pályákon száguldanak majd végig, amelyeket a kiterjesztett valóság technológiája segítségével mutatnak be nekik a fejlett Head Up Display (HUD) kijelzőkön. Mindezt a nézők számára egy igazi pilóta szemszögéből közvetítik majd, új dimenziót és perspektívát nyújtva a rajongóknak.

Ez lesz a motorsportágak egyik legfenntarthatóbb formája, mivel nem lesz szükség a hagyományos versenyzés által megkövetelt, általában nagy felszereltségű infrastruktúra kiépítésére. A Senna név tehát továbbra is a világ motorsportjának egyik vezető alakja lesz!