David Coulthard szerint muszáj valami pluszt adni a Drive to Survive-hoz, mivel a versenyzők élete „nagyon unalmas”.
Az elmúlt évek során rengeteg kritika érte a Netflix sorozatát. A pilóták is felszólaltak már emiatt, sőt Max Verstappen nem is volt hajlandó részt venni az előző évadokban. A holland versenyző szerint túl sok mindent ferdített el a produkció, így ő nem akart részese lenni a show-nak.
A negyedik évad viszont többeknél kiverte a biztosítékot. Lando Norris is felhúzta a szemöldökét, mikor „mini-főgonosznak” lett beállítva, sőt Toto Wolffnak sem tetszett az, amit látott.
Stefano Domenicali így beszélt a gyártóval, ezért az elkövetkezendő ötödik évadra javulást ígértek ezen a téren. Viszont a Red Bull egykori pilótája úgy véli, muszáj kiszínezni a dolgokat, hiszen a versenyzők élete nem túl izgalmas.
„Úgy látom, nagy az érdeklődés a valóság nem forgatókönyvbe foglalt, de szerkesztett változata iránt. Néhány versenyző nem teljesen örült annak, hogy néhány beszélgetés nem a megfelelő helyre került. Ám ha ez nem így történne, akkor közel sem lenne olyan érdekes a sorozat. Ez is a show része. Ha nem írják át úgy a történet ami már illegálisnak tekinthető, akkor nincs probléma. Így érdekesebbnek tűnnek, mint amilyenek valójában, ugyanis a legtöbb versenyző átkozottul unalmas. Őszintén szólva a Netflix elég érdekessé teszi őket. Ez nem olyan, mint például A Korona (The Crown), ahol az első évaddal kell kezdened, hogy megértsd az utat. A sport lehetővé teszi azt, hogy bármelyik évadba belevághass.” – nyilatkozta a PlanetF1-nek Dublinban Coulthard.
A skót szakértő szerint a Netflix nagyon is jót tett a sportággal, mivel a fiatalabb generációt is megtudták szólítani.
„A Netflix a pandémia időszakában még jobban beköltözött az otthonokba, és ez a Forma-1-nek is kapóra jött. Sokkal többen ültek le, és nézték a sorozatot. Különösen Amerikában volt népszerű, ami feltörekvő piacnak számít, ott nagyon rákattantak a Forma-1-re. Európában a fiatalabb generációt is megszólították, akiket a sorozat előtt egy kicsit elveszítettünk. A versenyek ugyanis nem mindig olyan izgalmasak. Inkább hasonlít néha egy sakkjátszmához, mint egy akcióval teli küzdelemhez.”