back to top
2026. január 19. 17:04
KezdőlapFormula 1Hanyag vagy magabiztos? – Verstappen minimális készüléssel veti bele magát az új...

Hanyag vagy magabiztos? – Verstappen minimális készüléssel veti bele magát az új szezonba

-

Egy négyszeres F1-es világbajnok mát alighanem megteheti, hogy ne izgulja túl a sport szabályváltozásait – Max Verstappen tapasztalatból, érzésből próbálja majd átnavigálni magát a sport történetének egyik legnagyobb átalakulásán, miután a szimulátorban is alig próbálta ki a 2026-os autót.

A Red Bull a Racing Bullsszal együtt múlt héten, elsőként mutatta be idei festését. A csapatnak a mezőny többségénél nagyobb átalakulásokat kell megszoknia, hiszen a közelmúltban a vezetőségben is fontos cserék mentek végbe, idén pedig a Hondáé helyett már a Ford segítségével a saját fejlesztésű motorjaikat építik be autóikba.

Bár nagy kérdőjel, mennyire lesz versenyképes az F1-ben jártas gyártókhoz képest a Red Bull-motor, az elmúlt hetekben számukra kedvező hírek keringtek a sajtóban, miután állítólag csak ők és a Mercedes találtak meg egy a sűrítési aránnyal kapcsolatos kiskaput, ami akár jelentős előnybe is hozhatja őket a többiekkel szemben.

Az ügyben még vár egy tanácskozás a gyártókra a szezonrajt előtt, és egyelőre Verstappen sem lovallja bele magát annak a gondolatába, hogy előnyben lehet a Red Bull a Ferrari, a Honda és az Audi csapataival szemben.

„Ezt lehetetlen tudni. Persze próbálunk mindent megtenni, de ami engem illet, nekem a vezetésre kell koncentrálnom. Nem én vagyok a motormérnök, hogy most itt minden technikai részletet el tudjak magyarázni. Ezt egyébként is az FIA-nak és a motorgyártóknak kell lerendezniük. Én csak vezetem az autót, és bízok abban, hogy a csapat a legjobb tudása szerint kihozza a lehető legjobb teljesítményt a motorból” – mondta Verstappen a Bloomberg interjújában.

Verstappen új csapattársa nagy célt tűzött ki, a Red Bull ismét megnyerné a fejlesztési versenyt

Arra a kérdésre, hogy neki személy szerint kedvezni fognak-e az új szabályok, a holland elárulta, hogy a szimulátoros tapasztalatokról többször is beszámoló más versenyzőkkel ellentétben ő nem is próbálgatta sokat az új autót a virtuális térben.

„Őszintén fogalmam sincs, milyen lesz. A szimulátorban sem vezettem túl sokat. Majd meglátom, ha beleülök az autóba! Egy versenyző számára az a lényeges, hogy mindig gyorsan tudjon alkalmazkodni az adott helyzethez, legyen szó akár egy már több éve ismert autóról, akár egy újról. Az alkalmazkodás mellett most fontos lesz a gyors tanulás is, mert az autók fejlődése szintén szélsebesen fog haladni. De nem stresszelem magam ezen” – fogalmazott a holland, ami azért azt sugallja, hogy tapasztalata révén mindenképpen kényelmes helyzetben érzi magát a szabályváltozások forgatagában.

„Szerintem kicsit jobban néznek ki az autók így, hogy nem annyira szélesek, de azt még korai lenne megmondani, hogy könnyebben tudunk-e majd velük előzni” – tette még hozzá első benyomását az új szabályok hatásáról.