Egy sportmarketinggel foglalkozó ügynökség (Sport Dimensions) üzletfejlesztési igazgatója, Austin Schneider a Blackbook Motorsport oldalon fogalmazta meg a gondolatait a motorsport marketing témájáról.
Hangsúlyozta, hogy bár kívülről úgy tűnik, számos világmárka könnyedén vetette meg a lábát, óva intette a motorsporttal foglalkozó menedzsereket, hogy elbízzák magukat, nehogy megfelelő tudás és támogatás híján elbukjanak.
A követendő stratégiához három pillért jelölt meg a marketingesek számára:
- tanulják meg a sikerhez vezető összetevőket, tervezzenek szponzorációs programokat, a költségvetés egyes tételeinek fontossága között tegyenek különbségeket.
- kezdjék kicsiben és innen növekedjenek, és a céloknak megfelelően változatosan fektessék be a különböző erőforrásokat.
- dolgozzanak együtt egy partnerrel, ami egyebek mellett olyan előnyökkel jár, mint a gyorsabb tanulási folyamat, a kapcsolatépítés vagy beavatás különböző platformokba.
A szponzorációval kapcsolatban megemlítette, hogy folyamatosan monitorozni kell, mi a célja egy adott szponzori együttműködésnek, emellett annak mérhető üzleti hasznot kell generálnia, illetve folyamatos befektetésre van szükség a profit érdekében.
Schneider rámutatott, tévhit az a vélekedés, hogy az autósportban feltétlenül többmillió dolláros együttműködésekben kell gondolkodni, mert a hatékony, jól célzott kiadásokból is elérhető szép haszon. A kis léptékben kezdés csökkenti a kockázatokat, valamint így jobban lehet igazodni a folyamatosan változó fogyasztói viselkedésekhez.
Kitért rá, hogy a sportmarketing szponzorációs megállapodásaival szerzett kereskedelmi jogok önmagukban nem elegendők, azokat megfelelően is kell felhasználni, és itt ismét a kitűzött célok szerepe a fontos, a diverzifikáció pedig előnyös.
A sportmarketing kihívásai közül kiemelte, hogy könnyű abba a hibába esni, hogy mások divatos kifejezésekkel próbálhatnak lenyűgözni a szponzori aktivizáció kapcsán, aminek zavaró hatása lehet.