back to top
KezdőlapFormula 1A GPDA elnöke is bírálja az FIA érthetetlen döntését

A GPDA elnöke is bírálja az FIA érthetetlen döntését

-

Alexander Wurz, a GPDA elnöke sem ért egyet azzal, hogy az FIA nem cselekedett a Miami Nagydíjon, és nem előzte meg legalább azt, hogy Esteban Ocon komoly károkat tegyen az autójában, miközben élete legnagyobb erejű becsapódását kellett átélnie.

Komoly felzúdulást váltott ki a Miami Nagydíj hétvégéje során a pilóták körében az, hogy az FIA nem volt hajlandó Tecpro védőkorlátot elhelyezni a pálya 13-as kanyarjában azok után, hogy Carlos Sainz pénteken összetörte ott a Ferrariját. A spanyol pilóta a baleset után jelezte, hogy sokkal keményebb becsapódást élt át, mint azt a tempó indokolta volna, és szerinte a betonfal elé Tecpro kell.

Az FIA azonban figyelmen kívül hagyta a kérését, majd másnap Esteban Ocon is falnak ütközött ugyanott. A francia pilóta értetlenül állt azelőtt, hogy nem helyeztek el Tecprót a kanyarban, és állítása szerint az 51 G erejű (Max Verstappen is ekkora erővel csapódott be tavaly Silverstone-ban, sokkal nagyobb tempónál) becsapódás pályafutása legnagyobb balesete volt, noha ő is viszonylag lassú sebességnél ütközött.

Alexander Wurz, a versenyzők szakszervezetének (GPDA) elnöke a Reutersnek nyilatkozva elmondta, hogy egyeztettek az FIA-val a Tecpro fal elhelyezéséről, és elárulta, volt is egy kéznél a helyszínen, de a szövetség úgy ítélte meg, hogy nincs erre szükség. „Ha szigorúan vesszük, nem történt sérülés, így lehet mondani, hogy [a védőfalra] nem volt szükség. Csak azt akarjuk mondani, hogy ha odatették volna, az javított volna a helyzeten” – mondta az osztrák expilóta.

Wurz elmondta, a védőfal közel a felére csökkenthette volna az erőhatásokat a két becsapódásnál, így a pilótákat sem kellett volna kivizsgálásra az orvosi központba szállítani (Sainz a nyakát fájlalta, Ocon pedig a térdét ütötte be). Ami pedig még fontos, hogy a Ferrari és az Alpine által elszenvedett anyagi kár is sokkal kisebb lett volna. Ocon kasztnija ráadásul megrepedt (azt, illetve váltót is kellett cserélni nála), ami miatt vissza kellett reptetni Európába kivizsgálásra, feleslegesen növelve ezzel az F1 ökológiai lábnyomát.

„A világon nem létezik olyan kutatás, ami azt mondhatja nekem, hogy nem lett volna jó odatenni [a védőfalat]” – szögezte le Wurz.

ForrásReuters